Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • cmd
  • OP
  • 76 mesaje
  • din 08 Jun 2004
  • Meriva 2007 1.7cdti
  • Salaj
  • cmd

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Meriva 2007 1.7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Meriva meu cel nou e procopsit cu un cd30 la sistemul audio. n-am putut sa optez ptr varianta cu mp3 din pacate.
vad zilele trecute ca are optiunea de a conecta o sursa externa audio la el; ma gandesc sa conectez un mp3player. stie cineva cum se face chestia asta, ev o schema?
  • isvflorin

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2007

  • Mesaj Privat
cmd a scris:Meriva meu cel nou e procopsit cu un cd30 la sistemul audio. n-am putut sa optez ptr varianta cu mp3 din pacate.
vad zilele trecute ca are optiunea de a conecta o sursa externa audio la el; ma gandesc sa conectez un mp3player. stie cineva cum se face chestia asta, ev o schema?


situatia e cam nasoala, eu am cd30 pe corsa D, si inca ma chinui sa conectez ceva la el, dar unitatea nu are nici o posibilitate de conectare a unei surse externe
dc mai gasesti info sau alta optiune da-mi si mie un pm
momentan am optat pt un amplificator separat pt mp3 player
adica un sistem dual, e cam nasol, tre sa comutezi intre cele doua
unitatea originala are niste pini care nu au descriere, probabil pot fi folositi cumva, dar nu am gasit nici un fel de info

succes, dc gasesti vro alternativa da-mi si mie un pm te rog
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
In principiu raspunsul este "NU"
Se preconiza ca incepand cu 1 martie, toate masinile vor fi echipate cu aux in (ei il numeau ipod in)
O solutie care mie personal nu imi place, este aceea cu modulatorul FM.
  • cmd
  • OP
  • 76 mesaje
  • din 08 Jun 2004
  • Meriva 2007 1.7cdti
  • Salaj
  • cmd

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Meriva 2007 1.7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2004

  • Mesaj Privat
pai tot cu un modulator ma chinui si eu, da nu se compara solutia cu cea a unui aux in. cu toate astea, jucandu-ma prin meniul cd30 am observat ca au optiunea "ext. in.vol" iar la explicatii in cartea tehnica spune ca pot sa ajustez volumul unei surse externe audio. deci se poate; cum o conectez? stie cineva configuratia pinilor din mufa de conectare a cd30? poate pe acolo gasim ceva
  • isvflorin

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2007

  • Mesaj Privat
cmd a scris:pai tot cu un modulator ma chinui si eu, da nu se compara solutia cu cea a unui aux in. cu toate astea, jucandu-ma prin meniul cd30 am observat ca au optiunea "ext. in.vol" iar la explicatii in cartea tehnica spune ca pot sa ajustez volumul unei surse externe audio. deci se poate; cum o conectez? stie cineva configuratia pinilor din mufa de conectare a cd30? poate pe acolo gasim ceva


sursa externa la care se refera meniul este o linie audio mono (MONO) pt telefon mobil, pe care il poti conecta cu un kit Parot
repet este MONO
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR