Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • AlexON

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Detin un opel Corsa C, an 2004, 1.3 diesel, kilometrii parcursi: 110.000. A fost cumparata din Arad in vara anului 2016 si este originara din Germania. Ideea este ca am dus-o la un service din sectorul 1 care nu este reprezentanta opel si descopera diferite probleme de fiecare data cand ne ducem acolo sa o verifice. Masina consuma in oras 8l/100 km, consum care mi se pare "imens" dat fiind faptul ca este un motor 1.3 diesel. Cei de la acel service au zis ca acest consum apare datorita carcasei filtrului de combustibil, mai exact la la capatul unuia din furtunuri. Totusi, mi-au cerut pe piesa si montare in jur de 500 lei, montarea fiind 100 lei. Piesa mi s-a parut mult prea scumpa. In plus, inainte nu exista aceasta problema, ei spunand ca problema putand aparea doar in urma manevrarii gresite la un service, ei fiind singurii la care m-am dus. Ma gandesc ca daca ma duc la un service specializat, care sunt "vestiti" pentru corectitudine, atunci problemele vor fi rezolvate cum ar trebui. Mi-am pierdut increderea in service in urma acestui lucru, de aceea doresc sa imi recomandati, bazat pe experienta voastra, un service autorizat de calitate, nu foarte scump, specializat Opel poate si, cel mai important, de incredere din orasul Bucuresti, de preferat sectorul 1.
Skip ads

  • cyberbob

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Recomand EDS, ii gasesti in sectiunea publicitate.
  • AlexON

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Rectific ce am zis mai sus. Cereau pe montare+piesa 700 lei....De aceea mi s-a parut extrem de mult.
  • AlexON

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
cyberbob a scris:Recomand EDS, ii gasesti in sectiunea publicitate.


Sunt corecti si buni tehnicieni? M-am uitat pe pretul a ceea ce imi trebuie si mi se pare ok, dar sper sa nu ma trezesc dupa un timp ca am probleme in alta parte. Ideea este ca la service-ul de care am zis mi-au inlocuit tot sistemul motor+macara de la geamul usii dreapta-fata si tot nu merge cum ar trebui. Ma gandesc ca m-au pus sa cumpar un sistem nou si in loc sa il inlocuiasca, l-au reparat pe cel vechi si nu l-au reparat bine. Asta sau nu l-au montat cum trebuie.
Skip ads

  • cyberbob

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Eu nu am avut probleme cu ei. Oricum, niciun service nu e perfect, se mai intampla sa se si greseasca, important e cum se rezolva dupa. La EDS macar ai factura si garantie.
  • AlexON

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru recomandare. Service de nota 10. Din experienta avuta la ei, recomand tuturor acest service. Preturi bune, calitate excelenta, vorbind atat de piese cat si de manopera.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR