Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • Frezzy

  • Mesaje scrise: 93
  • Locatie: Austria
  • Masina: Insignia 2013
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Este a 3 a oara cand cedeaza piesa aceasta. https://m.ebay.de/itm/PIERBU...nner=1&_rdt=1
. este o ptoblema comuna la opel insignia e normal sa cedeze de 3 ori din care 2 in ultimele 5 luni ?
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,540
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Electrovalva turbo...se monteazã un muc rezervor de vacuum înaintea ei...cauta discutia despre ea, o sa gasesti si link la buletinul tehnic al Opel. Ce simptome ai? De unde stii ca e rupta?
  • Frezzy

  • Mesaje scrise: 93
  • Locatie: Austria
  • Masina: Insignia 2013
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Cand accelerez si iau brusc piciorul se aude un sunet lung timp de o secundã. Doar la accelerare plus ca vibreaza electrovalva aceasta.e a 3 a oara cand il schimb deja e ciudat
  • Frezzy

  • Mesaje scrise: 93
  • Locatie: Austria
  • Masina: Insignia 2013
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Da am citit postul respectiv despre electrovalva si este o problema comuna , chiar am vazut oameni care le au schimbat de 3 4 ori dar la mine e vorba dupa 6k km.Am miscat furtunaselele acolo nu mai vibreaza nu se mai aude la accelerare dar se aude cand ridic ambreiajul in treapta 1 , 2 si foarte rar 3 bazaitul oare sa fie tot de la ea problema ? Iar cu cu butoiasul acela nu gasesc niciunde in Austria sau in Germania pe amazon sau alte site uri de piese.Decat in Romania am gasit dar nu am cum sa il primesc
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,540
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eu am luat un filtru de benzina..de Dacia..o sa il fixez zilele urmatoare...vezi ce poti improviza. Solutia au mai folosit-o si altii.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR