Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • DAndreiSimina

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Buna ziua,

Am nevoie de un suport de etrier pentru Opel Astra G 1.6 16v Z16XE ( limuzina ) si nu gasesc nicaieri pe la dezmembrari in orasul meu sau pe siteuri. Stie cineva daca se mai potrivesc de la alte modele de Opel Astra G ?
PS: Am intrebat mai multa lume ( prieteni, mecanici etc ) si toti au opinii diferite gen: e cu tot cu fuzeta, e fara fuzeta, se potriveste de la orice Opel Astra G/ trebuie sa iti iei fix pe 1.6 benzina etc.
Chiar nu mai stiu ce sa fac..deci intrebarea mea este : Pot incerca sa iau un suport de etrier de la dezmembrari pentru alt model sa se potriveasca la a mea ?

Multumesc! Very Happy
  • fritzcon

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Daca placutele de frana de la 1.6 sunt la fel cu cele de la 1.7 dti/cdti nu vad de ce nu ar merge...
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
E cam neclara treaba ... Ai ABS?
Sunt doar 2 modele de suport etrier(ptr Astra G):
-9192456, se poate inlocui cu 93179705(montat si pe Astra H, Zafira B, Meriva B);
-9195063, se poate inlocui cu 93179706(montat si pe Astra H, Zafira B, Meriva B).
Care e la tine, greu de zis... Cel mai bine: dat jos(nu e foarte complicat) si incercat sa-l identifici(ar trebui sa aiba cod pe el), eventual pozat din mai multe unghiuri ... Dupa identificare, e mai simplu sa cauti/gasesti piesa necesara..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR