Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • mosudan

  • Mesaje scrise: 646
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra Sedan 2018 B14NET TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2017

  • Mesaj Privat
M-ati convins.... am sa pun scut,fie ce o fi..! Va multumesc pentru ajutor si pareri ! Azi sau maine am sa fac comanda la emag,este compatibil am vazut,cel la 190 lei,parca !
Skip ads

  • cataadi

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Mai știe cineva ceva despre tichete. Am masina in Gyor de luni dar dealaru nu stie cand se da drumul tichetelor(din cate am inteles nu o sa ajunga pentru toti).. Sad(.
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Mosudan, scutul, l-am comandat la dealer in momentul platii avansului, odatã cu alarma și senzorii am.
  • mosudan

  • Mesaje scrise: 646
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra Sedan 2018 B14NET TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Silviu,la voi in Bucuresti este altfel ,aici in Galati parca sunt batuti in cap ! Dar cel de la Emag nu este compatibil ?
Skip ads

  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Din câte știu, este compatibil, vezi pe topicul de .accesorii
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
mosudan a scris:M-ati convins.... am sa pun scut,fie ce o fi..! Va multumesc pentru ajutor si pareri ! Azi sau maine am sa fac comanda la emag,este compatibil am vazut,cel la 190 lei,parca !


Daca tot vrei sa intrebi la dealer, intreba la receptie service, nu consultantul de vanzari
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
mosudan a scris:Silviu,la voi in Bucuresti este altfel ,aici in Galati parca sunt batuti in cap ! Dar cel de la Emag nu este compatibil ?


Este compatibil.
Pentru linistea ta, suna la producator, gasesti numarul ori pe emag ori pe net. Sunt niste tipi din zona Harghita-Covasna-Mures, sunt unguri, dar in afaceri banii nu au miros. Sunt tipi de treaba, eu am avut o problema independenta de ei si mi-au rezolvat-o. Ii intrebi daca merge pe J Sedan si te lamuresti.
Daca vei comanda scutul, la primire sa verifici suruburile de prindere.
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Ce sa verifice la suruburi?
Skip ads

  • mosudan

  • Mesaje scrise: 646
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra Sedan 2018 B14NET TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2017

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:
mosudan a scris:Silviu,la voi in Bucuresti este altfel ,aici in Galati parca sunt batuti in cap ! Dar cel de la Emag nu este compatibil ?


Este compatibil.
Pentru linistea ta, suna la producator, gasesti numarul ori pe emag ori pe net. Sunt niste tipi din zona Harghita-Covasna-Mures, sunt unguri, dar in afaceri banii nu au miros. Sunt tipi de treaba, eu am avut o problema independenta de ei si mi-au rezolvat-o. Ii intrebi daca merge pe J Sedan si te lamuresti.
Daca vei comanda scutul, la primire sa verifici suruburile de prindere.

Multumesc Emil,,sa verific daca sunt toate suruburile ..?
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Sa fie toate si sa le arate mecanicului cand ii lasa scutul pentru montaj.
Eu nu am facut asta si m-a sunat de la dealer ca lipsesc cele 2 suruburi in "L".
Ca nu le-a pus producatorul in pachet, ca le-a pierdut mecanicul, nu am de unde sa stiu.
Am sunat la producator, au spus ca este exclus sa nu fi fost puse in colet.
Mecanicul a spus ca el nu avea ce face cu ele si ca nici nu le-a pierdut...
Asa ca am sunat la producator si am mai cerut 2 suruburi. Tipul a fost foarte de treaba, mi le-a trimis fara sa imi ia bani pe ele, am platit doar curierul.
Pentru ca plecam in CO si voiam scutul montat, dealerul mi-a pus suruburile de la scutul altui client, caruia ii sosea masina peste o saptamana.
In final, toata lumea multumita, dar este mai bine sa previi acest gen de situatii.
De asta i-am spus sa verifice suruburile la primirea coletului.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
mosudan a scris:
PEmil a scris:
mosudan a scris:Silviu,la voi in Bucuresti este altfel ,aici in Galati parca sunt batuti in cap ! Dar cel de la Emag nu este compatibil ?


Este compatibil.
Pentru linistea ta, suna la producator, gasesti numarul ori pe emag ori pe net. Sunt niste tipi din zona Harghita-Covasna-Mures, sunt unguri, dar in afaceri banii nu au miros. Sunt tipi de treaba, eu am avut o problema independenta de ei si mi-au rezolvat-o. Ii intrebi daca merge pe J Sedan si te lamuresti.
Daca vei comanda scutul, la primire sa verifici suruburile de prindere.

Multumesc Emil,,sa verific daca sunt toate suruburile ..?


Da, in mod special cele in forma de "L".
  • mosudan

  • Mesaje scrise: 646
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra Sedan 2018 B14NET TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2017

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:Sa fie toate si sa le arate mecanicului cand ii lasa scutul pentru montaj.
Eu nu am facut asta si m-a sunat de la dealer ca lipsesc cele 2 suruburi in "L".
Ca nu le-a pus producatorul in pachet, ca le-a pierdut mecanicul, nu am de unde sa stiu.
Am sunat la producator, au spus ca este exclus sa nu fi fost puse in colet.
Mecanicul a spus ca el nu avea ce face cu ele si ca nici nu le-a pierdut...
Asa ca am sunat la producator si am mai cerut 2 suruburi. Tipul a fost foarte de treaba, mi le-a trimis fara sa imi ia bani pe ele, am platit doar curierul.
Pentru ca plecam in CO si voiam scutul montat, dealerul mi-a pus suruburile de la scutul altui client, caruia ii sosea masina peste o saptamana.
In final, toata lumea multumita, dar este mai bine sa previi acest gen de situatii.
De asta i-am spus sa verifice suruburile la primirea coletului.


Multumesc Emil inca o data, esti un vecin de treaba..Smile,fac cinste când ne adunam...,daca se mai organizeaza....! Smile
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Toti baietii de aici sunt de isprava, fara nici cea mai mica urma de indoiala...
Putem sa bem o cafea impreuna oricand si oriunde.

PS: astazi am fost in Galati, sa caut butoni (clipsuri) pentru fixarea covoraselor, la "Popescu", in giratoriul de la "Ultimul leu". Nu numai ca nu am gasit modelul pentru Opel, dar nu am gasit deloc. In Braila macar am gasit alte modele...
Ai avut masina pana acum? Pe unde sunt magazine unde as putea incerca sa gasesc?
  • mosudan

  • Mesaje scrise: 646
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra Sedan 2018 B14NET TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Daca nu ai gasit la Popescu,nu cred ca mai gasesti in alta parte,in Galati ! Covorasele mele au venit cu tot cu butonii de prindere,comandate pe net !
Nu am mai avut masina pana acum ,din pacate !
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:Toti baietii de aici sunt de isprava, fara nici cea mai mica urma de indoiala...
Putem sa bem o cafea impreuna oricand si oriunde.

PS: astazi am fost in Galati, sa caut butoni (clipsuri) pentru fixarea covoraselor, la "Popescu", in giratoriul de la "Ultimul leu". Nu numai ca nu am gasit modelul pentru Opel, dar nu am gasit deloc. In Braila macar am gasit alte modele...
Ai avut masina pana acum? Pe unde sunt magazine unde as putea incerca sa gasesc?


https://www.google.ro/url?sa...qmtxra9UqliRJ00qm
  • SCristian

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2017

  • Mesaj Privat
cataadi a scris:Mai știe cineva ceva despre tichete. Am masina in Gyor de luni dar dealaru nu stie cand se da drumul tichetelor(din cate am inteles nu o sa ajunga pentru toti).. Sad(.
Am inteles ca momentan nu s-au impartit la reprezentante tiketele.Asteptam pe saptamana viitoare.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Mariocb, tu esti "big brother", esti "omul din umbra"... Am sperat sa gasesc pe la magazine, ca sa nu mai platesc curierul. L-am rugat si pe XenonLed BrailaGalati, poate reuseste sa-mi aduca impreuna cu un colet mai mare, sa nu dau 2 lei pe butoni si 20 lei pe curier...
Multumesc
Este un "must" sa bem o cafea impreuna...☺
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Sunt 4 suruburi in forma de L la scut, cele de la colturi.
Doar cele 2 centrale sunt suruburu normale/drepte si mai lungi, deoarece trec prin lonjeron.
  • SCristian

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Sa mai intrebat.!stie cineva ce se aude cu tiketele rabla? s.au impartit intre reprezentante....Poate are cineva informati mai precise.!Stiu ca saptamana viitoare s.ar auzi cv.......Si masina mea tot in gyor zace...Oricum..faza e ca,mult a fost putin a ramas.Vedem in ce stare vine masina .adika covorase si anvelope+ niste chesti cromate care vroiam sa le dau comanda dupa alyexpres...Dar astept sa vina..Dupa ce o primesc ,trebuie sa investesc calumea in ia.covorase de cauciuc ,aparatoare de noroi...etc..
  • gigiones

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Si a mea ar trebui sa fie in Gyor pe 10-15 oct!...de tikete nimic pana acum !?...eu mai astept sa ridice si rabla din fata portii !...saptamana viitoare ma zbarlesc la ei si o sa fac sapaturi sa vad care le este pozitia !...vorbim aici.
L.E.----ai gasit aparatori de noroi originale ? sunt primele lucruri pe care vreu sa le pun la inceput !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR