Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Da, Silviu m-a luat cu cateva ore...
Dau de baut, ce sa fac? Dar cazarea si-o plateste fiecare... la Complex Stejarul in Garboavele, Galati.
Sau daca va place la cort, la Donaris, Braila
La Casa cu stuf nu aveau anul trecut nici o cazare...
Skip ads

  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:Pozele:

Hai cã grijile tale s-au rãspândit cã un abur.😎😎😎
Sa fie intr-un ceas bun sa fiți sãnãtoși și sã vã folosiți de dansa mult, mult timp!
Ți-am spus eu cã am o relevație apropos de mașinã. Nu revelație cã asta este irelevantã 😂😂😂.
Emil, fii blând cu ea cã este tânãra.
Concediu plãcut.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Multumesc Silviu, de luni concediu...
Pana atunci trebuie sa-i cumpar domnisoarei (masinii) sulemeneli si poate o duc si la un salon pentru o masca cu ceara sau vreun sealant...
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
PEmil sa o stapanesti sanatos si fara probleme.....parcarea plina de masini cu nr. de BR ....McDonalds o fi de vina ? Razz Stii vorba: Galatiul e orasul de langa Braila !


Ultima modificare facuta de mariocb la Sam 12 Aug, 2017 11:05 am
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Mario, ieri am fost la McDonalds, dupa 19-19.30
Multumesc.
  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:Pozele:


Frumoasa, felicitari Emil, sa o stapanesti sanatos si sa va bucurati de ea, cati mai multi km fara incidente.
Concediu placut Emil, ii faci si rodajul cu aceasta ocazie Smile
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
mariocb a scris:PEmil sa o stapanesti sanatos si fara probleme.....parcarea plina de masini cu nr. de BR ....McDonalds o fi de vina ? Razz Stii vorba: Galatiul e orasul de langa Braila !


Ai fost si tu acolo? Ce a fost la sala sporturilor, de a fost parcarea plina?
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Multumesc Sirc.
Asa este cu rodajul, numai ca va fi putin cam incarcata
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Emil, ai o masina super!
Sa o stapanesti sanatos si concediu placut!
Nu uita sa ne scri cat de des poti si sa ai in continuare grija de El Loganos! 😊
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Multumesc, Cosmin, asa voi face.
Tu ai ajuns acasa?
O concluzie, referitoare la masina, dupa cele cateva mii de km facuti intr-un timp relativ scurt, ai?
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Sa o stapanesti sanatos Emil!concediu placut!
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Multumesc, Catalin
Skip ads

  • stefanN

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Felicitari PEmil, si sa o stapinesti sanatos!
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:Multumesc, Cosmin, asa voi face.
Tu ai ajuns acasa?
O concluzie, referitoare la masina, dupa cele cateva mii de km facuti intr-un timp relativ scurt, ai?

Inca nu am ajuns acasa, m-am oprit prin zona Voineasa sa mai ma bucur de aer de munte cateva zile.. Smile)
Pe scurt, masina aceasta e de vis. Stabila, spatioasa, si foarte usor de condus. Asa cum sti de pe "topicul mamut" pana in momentul de fata) am realizat putin peste 4000 km in aproape 2 saptamani.
Este o masina pe care te poti baza, care te duce din A in B in conditii de siguranta si care iti iarta micile greseli cum ar fi o treapta nepotrivita, intrat prea tare in curbe..etc bineinteles, in limitele legilor fizicii.
Am remarcat ca nu este chiar atat de silentioasa, datorita esapamentului, care baraie mai tot timpul in accelerare pana pe la 3000..3100 de ture, apoi se linisteste si incepe sa se auda din fata fluieratul turbinei si zgomotul de motor turat..
Consumul, in conditii de incarcare pana la refuz si mers in mare parte pe autostrada cu 130-140 am reusit sa stabilizez BC-ul pe 6.2%
Pe autobahn, am avut un sector de aproape 80 km in care i-am dat blana, desi nu trebuia, fiind grea... ajunge destul de bine pana pe la 190..200, dar tot ce e dupa vine foarte greu si am zis ca nu are rost sa incerc si mai mult.. oricum, am ramas in treapta a 5a de viteza pentru ca in a 6a nu avea mari sanse sa urce atat de mult..e foarte stabila si iti da senzatia de siguranta.
Scaunele - nu am simtit deloc vreo durere de spate sau picioare sau muschi tensionati..totul foarte ok la acest capitol.
Clima - am gasit un oarecare echilibru pt caldurile de 37º... AC on si ventilatorul in primele 2 trepte, asta dupa ce l-am tinut pe Auto pentru a stabiliza temperatura..
Combinatia AC on + Auto mi se pare totusi cam mult pentru croaziera, baga cam mult rece.. parerea mea.
Cu ambreajul am reusit sa fac pace, am gasit o modalitate pentru a schimba lin in cele din urma. Din treapta 1 catre 2 trebuie fortat putin in schimbator daca pleci in forta..
Farurile si stergatoarele automate sunt un deliciu, isi fac foarte bine treaba.. ce am observat, la faruri, dupa ce am intrat in tunel dupa ora 20:00 acestea au ramas aprinse si la iesirea din el, am verificat acest lucru mai multe zile la rand si s-a repetat.. in orice caz, foarte comod, de cand am luat-o le-am setat pe auto si asa au ramas Smile
Comenzile pe volan.. pe partea de pilot automat, ok. Dar la multimedia, ma incurc mereu in ele, respectiv rotita de search cu butonul de volum. Pe Vectra C a fost fix invers si stiti cum e..dupa aproape 2 ani capeti anumite automatisme.. dar ma obisnuiesc eu usor usor..
In primii 5000 km de cand o am pot sa spun ca nu aud nici un greieras in habitaclu, scartaitul centurii care se freaca de pielea scaunului l-am rezolvat simplu.. crema de maini Nivea Smile))
Portbagajul... mare, dar in acelasi timp mic, datorita gurii de incarcare inguste.. trolerele am fost nevoit sa le bag pe orizontala apoi sa le rasucesc in portbagaj.. la fel lada frigorifica..mare chin acolo.. imaginati-va cum e cand cumparati o canapea noua si trebuie sa o inghesuiti pe usa Smile)) cam asa am patit eu de nu stiu cate ori in vacanta asta Smile))
Sistemul multimedia foarte ok, sunet mai mult decat decent, redare de pe stick (cd600)
Tin sa va spun ca in fiecare tara la cate 10...20 de minute primeam un anunt din trafic, conditii meteo, accidente, etc.. pe tronsonul pe care ma aflam. Se oprea muzica automat si incepea un nenea sa vb in limba aferenta tarii si aparea pe bord Anunt Trafic.. doar in Ro nu avem asa ceva ...
Motorul .. nu mai zic nimic de el..ca imi stiti parerea.. veti spune ca am atins 200 si sunt nemultumit.. cele 2 lucruri nu au nici cea mai mica legatura (viteza maxima/acceleratie).. in conditiile de incarcare full, pe partea de acceleratie, masina e cea mai mare puturoasa.. dar nu las eu lucrurile asa😉
Asadar, o masina corecta, sigura, spatioasa, cu design de caleasca imperiala si trasa de un ponei amarat..
Aceasta este parerea mea Smile
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
stefanN a scris:Felicitari PEmil, si sa o stapinesti sanatos!


Multumesc, vecine!
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Multumim, Cosmin.
Vad ca esti tare suparat ca cei de la Opel nu ti-au dat armasarii potriviti...
Bine ai revenit sanatos!
Trebuie sa vedem ce facem cu intalnirea, ca baietii vor sa ma pedepseasca: sa dau de baut pentru ca eu am fost cel mai amarat si din gashca initiala sunt cel caruia i-a venit ultimul masina.
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:
PEmil a scris:Multumesc, Cosmin, asa voi face.
Tu ai ajuns acasa?
O concluzie, referitoare la masina, dupa cele cateva mii de km facuti intr-un timp relativ scurt, ai?

Inca nu am ajuns acasa, m-am oprit prin zona Voineasa sa mai ma bucur de aer de munte cateva zile.. Smile)
Pe scurt, masina aceasta e de vis. Stabila, spatioasa, si foarte usor de condus. Asa cum sti de pe "topicul mamut" pana in momentul de fata) am realizat putin peste 4000 km in aproape 2 saptamani.
Este o masina pe care te poti baza, care te duce din A in B in conditii de siguranta si care iti iarta micile greseli cum ar fi o treapta nepotrivita, intrat prea tare in curbe..etc bineinteles, in limitele legilor fizicii.
Am remarcat ca nu este chiar atat de silentioasa, datorita esapamentului, care baraie mai tot timpul in accelerare pana pe la 3000..3100 de ture, apoi se linisteste si incepe sa se auda din fata fluieratul turbinei si zgomotul de motor turat..
Consumul, in conditii de incarcare pana la refuz si mers in mare parte pe autostrada cu 130-140 am reusit sa stabilizez BC-ul pe 6.2%
Pe autobahn, am avut un sector de aproape 80 km in care i-am dat blana, desi nu trebuia, fiind grea... ajunge destul de bine pana pe la 190..200, dar tot ce e dupa vine foarte greu si am zis ca nu are rost sa incerc si mai mult.. oricum, am ramas in treapta a 5a de viteza pentru ca in a 6a nu avea mari sanse sa urce atat de mult..e foarte stabila si iti da senzatia de siguranta.
Scaunele - nu am simtit deloc vreo durere de spate sau picioare sau muschi tensionati..totul foarte ok la acest capitol.
Clima - am gasit un oarecare echilibru pt caldurile de 37º... AC on si ventilatorul in primele 2 trepte, asta dupa ce l-am tinut pe Auto pentru a stabiliza temperatura..
Combinatia AC on + Auto mi se pare totusi cam mult pentru croaziera, baga cam mult rece.. parerea mea.
Cu ambreajul am reusit sa fac pace, am gasit o modalitate pentru a schimba lin in cele din urma. Din treapta 1 catre 2 trebuie fortat putin in schimbator daca pleci in forta..
Farurile si stergatoarele automate sunt un deliciu, isi fac foarte bine treaba.. ce am observat, la faruri, dupa ce am intrat in tunel dupa ora 20:00 acestea au ramas aprinse si la iesirea din el, am verificat acest lucru mai multe zile la rand si s-a repetat.. in orice caz, foarte comod, de cand am luat-o le-am setat pe auto si asa au ramas Smile
Comenzile pe volan.. pe partea de pilot automat, ok. Dar la multimedia, ma incurc mereu in ele, respectiv rotita de search cu butonul de volum. Pe Vectra C a fost fix invers si stiti cum e..dupa aproape 2 ani capeti anumite automatisme.. dar ma obisnuiesc eu usor usor..
In primii 5000 km de cand o am pot sa spun ca nu aud nici un greieras in habitaclu, scartaitul centurii care se freaca de pielea scaunului l-am rezolvat simplu.. crema de maini Nivea Smile))
Portbagajul... mare, dar in acelasi timp mic, datorita gurii de incarcare inguste.. trolerele am fost nevoit sa le bag pe orizontala apoi sa le rasucesc in portbagaj.. la fel lada frigorifica..mare chin acolo.. imaginati-va cum e cand cumparati o canapea noua si trebuie sa o inghesuiti pe usa Smile)) cam asa am patit eu de nu stiu cate ori in vacanta asta Smile))
Sistemul multimedia foarte ok, sunet mai mult decat decent, redare de pe stick (cd600)
Tin sa va spun ca in fiecare tara la cate 10...20 de minute primeam un anunt din trafic, conditii meteo, accidente, etc.. pe tronsonul pe care ma aflam. Se oprea muzica automat si incepea un nenea sa vb in limba aferenta tarii si aparea pe bord Anunt Trafic.. doar in Ro nu avem asa ceva ...
Motorul .. nu mai zic nimic de el..ca imi stiti parerea.. veti spune ca am atins 200 si sunt nemultumit.. cele 2 lucruri nu au nici cea mai mica legatura (viteza maxima/acceleratie).. in conditiile de incarcare full, pe partea de acceleratie, masina e cea mai mare puturoasa.. dar nu las eu lucrurile asa😉
Asadar, o masina corecta, sigura, spatioasa, cu design de caleasca imperiala si trasa de un ponei amarat..
Aceasta este parerea mea Smile

Bine ai revenit sãnãtos!
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Bine v-am regasit🤗
Tot la noi in tara e mai bine!
Cat mi-a lipsit ciorba de burta si gratarul...
  • mosudan

  • Mesaje scrise: 646
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra Sedan 2018 B14NET TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2017

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:Multumim, Cosmin.
Vad ca esti tare suparat ca cei de la Opel nu ti-au dat armasarii potriviti...
Bine ai revenit sanatos!
Trebuie sa vedem ce facem cu intalnirea, ca baietii vor sa ma pedepseasca: sa dau de baut pentru ca eu am fost cel mai amarat si din gashca initiala sunt cel caruia i-a venit ultimul masina.

Mai sunt eu si parca , Catalin,daca nu ma-nsel,care avem livrarea pe la mijlocul lui septembrie ! Smile.....asta daca ne primiti si pe noi in gasca voastra ..SmileSmile
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Bineinteles, toti de aici suntem o gasca misto!
Asteptam sa le primeasca toata lumea, nu-i bai! 😊
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR