Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • TKings

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Mi-am luat de curând un opel Vectra B 2.0 16V benzina din 1997 , aratã destul de bine , are urme normale de rugina și nu m-a supara la câți bani am dat pe el , am dat 450€ plus un iPhone 5S care vânzãtorul la pus in 250€ deci am dat pe mașina undeva la 700€ , are 136cp oglinzi manuale , ABS ,servo direcție , geamuri electrice fata , Ac , , ce ziceți o sa m-a mãnânce de bani ? La bani care i-am dat eu cred ca va fi de munca la ia , precizez are 330.000 de km și cred eu ca sunt reali ca dacã ii dãdea înapoi îl dãdea și el 150k , deci ce pãrere aveți despre ea ?
  • mihai_8230

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Depinde in ce stare tehnica e masina , orice masina sh e mancatoare de bani ,mai mult sau mai putin , in prima faza verifica distributia , sa nu fie cureaua imbatranita , fai un schimb de ulei ,verifica bujiile , curata egr si clapeta , asta pt inceput , in ceea ce priveste motorizarea eu o consider cea mai buna dintre toate , raport putere consum excelent ,acum doua zile am facut bucuresti-sibiu cu un prieten cu o vectra b 2.0 gpl ,consum facut la pompa 7.8 , eu zic ca e ok, la acelasi traseu cu a mea 1.8 gpl mi a luat 7.4 deci...ai facut alegere buna, sa o stapanesti sanatos.
  • TKings

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Mulțumesc ! Mai am o nelãmurire , turbosuflanta când se strica și se accelereazã motorul in gol se întâmpla numai la diesel sau și la benzina ?
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,526
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Motorul tau nu are turbosuflanta, deci nu sunt motive de ingrijorare...
  • TKings

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Mi-ai luat o piatra dupã inima ,
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR