Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Salutare! A schimbat cineva timoneria la corsa de 90 de cai in 6 trepte? Am gasit o discutie care facea referire la asa ceva dar nu se mai incarca pagina. Costul pe original mi se pare cam exagerat 1000 ron tinand cont ca e aceeasi treaba fara nici o imbunatatire. Am gasit second dar e pentru 5 trepte,nu cred ca se potriveste ca e gandita sa lucreze in sferturi...in fine. Se monteaza intr-un anumit fel,am inteles ca sunt anumite reglaje.ma poate ajuta cineva cu sfaturi sau pareri,poate s-a lovit cineva de aceasta problema. Incepe sa intre tot mai greu in treapta 1 2 si R. Se merita sa iau second sau exista si producatori mai ieftini? Multi se refera la timonerie la schimbator cu cele 2 sufe,mie imi trebuie mecanismul cu parghii de langa cutie. Multumesc!
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Am desfacut si am verificat care este problema...nucile de la cele 2 sufe au uzura mare. In concluzie ar trebui schimbate. Cum am spus si inainte partea de langa cutie la timonerie e 1000 ron,am noroc ca e buna pana la urma la mine,cele 2 sufe pe original sunt 100 euro iar pe producator sunt 300 ron cu tot cu maneta de la schimbator. A schimbat cineva asa ceva?trebuie demontat si in interiorul masinii sau e treaba doar la exterior?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR