Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • zaharzhr

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Va salut! Sunt nou pe forum si proaspat posesor de astra g coupe 1.8 125 de cai Smile din cauza consumului (~12% urban) ma gandeam sa ii pun instalatie gpl. Nu am mai avut niciodata gpl (nici nu am condus), dar din cate am auzit sunt doar avantaje. Vreau sa imi recomandati un service autorizat de unde sa cumpar instalatia si sa o monteze (in Bucuresti) si sa imi spuneti daca exista riscuri pentru motor din cauza instalatiei. Multumesc anticipat Smile
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
1- ai auzit gresit, sunt si dezavantaje. pentru detalii foloseste butonul de search, stai de povesti cu gogule... Ma gandesc ca nu ai pretentia sa iti faca cineva un rezumat, sa iti prezentam un referat sintetic si complet, nu-i asa?
2- service-ul care ti-o monteaza se va ocupa si de achizitie. Cu conditia sa fie autorizat. La unul neautorizat nu iti recomand sa apelezi.
3- riscuri exista. De exemplu, dau baietii gherla cu montajul. Vezi 1. pentru detalii.
  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Pune frate linistit, de 4 ani merg cu gpl si nu am avut pb de nici un fel.In 4 ani am folosit 3 masini toate pe gpl fara pb, atat timp cat faci montajul intr -un service autorizat RAR si reviziile la timp totul va fi ok iar costurile fata de mersul pe benzina se vor injumatati.
Nu te lua dupa ce spune lumea "bomba in portbagaj " si etc, aia sunt fanii diesel care se vaita mai tot timpul ca au pb si costuri uriase cu injectoarele, turbina si bujiile incandescente.Bafta.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR