Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • code01011

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Insignia 2013 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Salut

Trebuie sa ma programez la service-ul meu sa imi schimb in sfarsit si oringul acela de la baia de ulei si cand am cerut o estimare de timp (cat dureaza operatia), astia de la service au spus ca nu stiu din cauza ca nu au umblat la baia de ulei/pompa de ulei la vreo insignia pana acum si nu au vrut sa dea vreo informatie gresita.

Cat dureaza un schimb de oring in medie? E greu sa accesezi baia de ulei/pompa?

Stiu ca sunt masini la care trebuie dat jos multe ca sa ajungi acolo si poate sa dureze mult ...
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
De ce nu te duci la un service care a mai facut asa ceva? Te trezesti ca iti demonteaza juma' de masina si iti mai dau si gauri prin carcasa ambreiajului ca nu pot desface suruburile de la baie. Se desface esapamentul de la imbinarea cu DPF, se da jos planetara dr (cu suportul arborelui intermediar) si apoi baia. Timpul normat pentru inlocuirea baii de ulei (adica si a o-ringului) e de 1.9 ore conform TIS... dar fiecare service poate cere cat vrea. Insa, discutiile aste au mai avut loc, de ex aici: https://www.clubopel.com/vie...54&start=1160
  • code01011

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Insignia 2013 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Pai prin zona unde locuiesc nici un service mai reputabil nu a facut operatia asa, am intrebat. Merg la un service mai ok si ma rog la dumnezeu (nu prevad probleme la baieti astia, umblu la ei de ani buni). Nu am incotro in privinta asta.

Mersi de link. M-am uitat prin discutia aia dar nu am citit de la cap la coada tot topicul ... crek am ratat paginile acelea.
  • ska

  • Mesaje scrise: 847
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2015 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Mai bine faci un drum mai "lung" pana intr-un oras cu un service mai "decent" si "profesionist" unde s-au mai facut operatii de genul Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR