Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • Sheicu70

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Salut. Stie cineva cum pot vedea istoricul reparatiilor din reprezentanta Opel pe site-ul myopel.ro.
Multumesc anticipat
Skip ads

  • Gabriel04

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Nu îti dã nici un istoric. Vei vedea istoricul masinii tale, numai de când esti proprietar. Am trimis email celor de la Opel si ãsta este rãspunsul lor oficial. Poti încerca, dar mie nu mi-au dat istoricul. Am încercat pe 26.05.2017 - rãspunsul lor ”Intr-adevar, conform noii proceduri de lucru nu veti putea vizualiza decat pe perioada in care sunteti proprietar, inainte se putea contracost la dealerul Opel. Incercati macar sa inspectati masina la un dealer autorizat, reveniti catre acestia macar telefonic sa le solicitati aceste informatii.
Pentru mai multe informatii nu ezitati sa ne contactati.”
[u]
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,661
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Deci, o frectie.
  • Gabriel04

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Da. Am cumpãrat masina pe 05.05.2017, iar pe data de 12.05.2017, eram în service la Opel Rãdãcini Bucuresti (b-dul Timisoara). Când am întrebat de istoric, mi-au spus cã nu îmi pot da detalii ce s-a schimbat la masinã de-a lungul timpului pentru cã, asa este politica firmei. Mãgari, în schimb mi-au spus cã masina în 2015 avea la bord 215.000 km, iar acum în luna mai 2017 are 191.000 km. Vã dati seama ce lucratã este. Oficial nu am nici o hârtie de la Opel cã avea atâtia km. în 2015, neoficial mi-a spus bãiatul de la receptie. Asta e!
În loc sã stiu ce s-a schimbat si ce nu, rãmâne sã descopãr singur.
Skip ads

  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
a mea avea in 2012 161.000 in iunie, iar in aprilie 231.000, vizibili in myopel, am verificat-o din punct de vedere tehnic la Opel West Oradea inainte de cumparare, e drept nu am cerut detalii despre istoric, stiam ca e manarita
Nu-ti trebuie nici o hartie de la ei, iti faci cont pe Myopel si ai acces la toate datele lor referitoare la masina ta.
  • Gabriel04

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Gresit ”liberlamare”. Vezi cã am scris mai sus ce am pãtit eu, cu contul Myopel. Rãspuns atasat:

Intr-adevar, conform noii proceduri de lucru nu veti putea vizualiza decat pe perioada in care sunteti proprietar, inainte se putea contracost la dealerul Opel. Incercati macar sa inspectati masina la un dealer autorizat, reveniti catre acestia macar telefonic sa le solicitati aceste informatii.
Pentru mai multe informatii nu ezitati sa ne contactati.
[b]
din data de 26.05.2017.
  • Sheicu70

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Salut.Multumesc pt. raspuns. Eu vreau sa vad istoricul masinii mele de cand sunt proprietar .Am avut doua intrari in service, ultima fiind pt. inlociure kit distributie si revizie.Eu nu pot vedea aceste doua vizite si nu stiu de ce.La istoric service cand intru, imi arata doar adresa reprezentantei la care am fost.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Gabriel04 a scris:Gresit ”liberlamare”. Vezi cã am scris mai sus ce am pãtit eu, cu contul Myopel. Rãspuns atasat:

Intr-adevar, conform noii proceduri de lucru nu veti putea vizualiza decat pe perioada in care sunteti proprietar, inainte se putea contracost la dealerul Opel. Incercati macar sa inspectati masina la un dealer autorizat, reveniti catre acestia macar telefonic sa le solicitati aceste informatii.
Pentru mai multe informatii nu ezitati sa ne contactati.
[b]
din data de 26.05.2017.

eu am vazut tot istoricul, e drept eu am cont din 2012, poate au schimbat conditiile sa mai ciupesca un banut. as intra acum dar nu mai stiu parola, dupa ce o recuperez, e destul de complicat, ma uit sa vad daca mai vad tot.


Ultima modificare facuta de liberlamare la Vin 02 Jun, 2017 9:04 pm, modificat de 2 ori in total
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Sheicu70 a scris:Salut.Multumesc pt. raspuns. Eu vreau sa vad istoricul masinii mele de cand sunt proprietar .Am avut doua intrari in service, ultima fiind pt. inlociure kit distributie si revizie.Eu nu pot vedea aceste doua vizite si nu stiu de ce.La istoric service cand intru, imi arata doar adresa reprezentantei la care am fost.

trebuie sa bage cei din service datele, daca nu le baga pa.
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
si eu pot vedea istoricul din 2013 parca, si sunt proprietar din oct 2015. daca mergeam la reprezentanta cand am luat masina, puteam vedea ca are cu 80 k km mai putin. in schimb, eu n-am mers, si m-am pacalit
  • Gabriel04

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Eu nu am reușit. Am fãcut cont la ei, dar degeaba. Nu vãd nimic. Asta e.
Oricum mașina nu mai ”vede” service Opel, poate cine știe cum, în condiții extreme, pentru cã nu voi mai ajunge cu ea acolo.
Apropo, pentru cine a urmãrit postãrile mele (mașinã cumpãratã nașpa), nici acum nu am primit cuzineți pentru motor. Mecanicul este negru de supãrare, (i-am ocupat curtea cu mașina), piesele am aflat azi, vin din Japonia (motor Isuzu?!)
Numai bine, vã doresc.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR