Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Propun deschiderea acestui topic pentru a aduna aici discutiile referitoare la accesorii si dotari AM pentru "jucaria" noastra, de exemplu:
Scut motor
Bavete noroi
Huse scaune
Presuri interioare
Tavi protectie portbagaj
Bare suport pavilion
Cutii transport bagaje pavilion
Antifurt roti
Senzori parcare
Alarma
Etc
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor,

Ma intereseaza achizitia unei tavi de protectie pentru portbagajul modelului Astra J Sedan.

De asemenea, va rog sa ma luminati daca masina va fi livrata cu presuri interioare din textil, sau din cauciuc? Daca vine cu presuri din cauciuc, au ele dimensiunile necesare pentru o buna protectie a mochetei din habitaclu, in mod special iarna, sau trebuiesc achizitionate altele?

Va rog sa va exprimati parerea in ceea ce priveste aceste accesorii si sa ma indrumati spre un furnizor de produse de calitate.

Va multumesc.
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
-Apãrãtori noroi (bavete) merita originale, diferențele de prețuri sunt mici fața de aftermarket - eu am luat de Opel24 și montaj la reprezentanta - 450 tot din care 200 manopera
-Scut am luat de pe emag cel de la Scut Protection e o firma din Cluj - tabla groasã robust - 14 fante - 250 cu tot cu transport și am montat la service cu 50 ron deci 300 în total
-Covorașe și tavã portbagaj voi lua originale am vãzut ca au cei de la revizieshop ...covorașele 200 Ron tava 300ron ...
- Ar mai fi apãrãtori pedale...
  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Nu vine echipat cu covorase din mocheta?
Aparatorile de noroi le voi cumpara pe cele originale.

@chelebet asta este scutul comandat de tine?
Link: http://www.emag.ro/scut-moto...8b9cbcd0cf4b1&X-Product-Id=15928159&X-Search-Page=1&X-Search-Position=2&X-Search-Action=view

Pentru porbagaj voi da o comanda pentru:
Cargo Mesh: Link
Luggage Holder Pocket: Link
Rear Guard Bumper Protector: Link
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
chelebet a scris:-Apãrãtori noroi (bavete) merita originale, diferentele de preturi sunt mici fata de aftermarket - eu am luat de Opel24 si montaj la reprezentanta - 450 tot din care 200 manopera
-Scut am luat de pe emag cel de la Scut Protection e o firma din Cluj - tabla groasã robust - 14 fante - 250 cu tot cu transport si am montat la service cu 50 ron deci 300 în total
-Covorase si tavã portbagaj voi lua originale am vãzut ca au cei de la revizieshop ...covorasele 200 Ron tava 300ron ...
- Ar mai fi apãrãtori pedale...




Scutul de mai sus de la ce auto este, stii cumva?
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
sirc a scris:Nu vine echipat cu covorase din mocheta?
Aparatorile de noroi le voi cumpara pe cele originale.

@chelebet asta este scutul comandat de tine?
Link: http://www.emag.ro/scut-mot...earch-Action=view

Pentru porbagaj voi da o comanda pentru:
Cargo Mesh: Link
Luggage Holder Pocket: Link
Rear Guard Bumper Protector: Link


covorase din mocheta da...acela e scutul vine bine..
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:
chelebet a scris:-Apãrãtori noroi (bavete) merita originale, diferentele de preturi sunt mici fata de aftermarket - eu am luat de Opel24 si montaj la reprezentanta - 450 tot din care 200 manopera
-Scut am luat de pe emag cel de la Scut Protection e o firma din Cluj - tabla groasã robust - 14 fante - 250 cu tot cu transport si am montat la service cu 50 ron deci 300 în total
-Covorase si tavã portbagaj voi lua originale am vãzut ca au cei de la revizieshop ...covorasele 200 Ron tava 300ron ...
- Ar mai fi apãrãtori pedale...




Scutul de mai sus de la ce auto este, stii cumva?


E tot la Astra J numai ca in poza asta apar si protectiile laterale ale noastre au protectiile laterale din fabricadeja puse sunt din plastic...vad ca poza apare si acolo in link-ul de emag al celor de la Scut Protection...
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
chelebet a scris:-Apãrãtori noroi (bavete) merita originale, diferențele de prețuri sunt mici fața de aftermarket - eu am luat de Opel24 și montaj la reprezentanta - 450 tot din care 200 manopera
-Scut am luat de pe emag cel de la Scut Protection e o firma din Cluj - tabla groasã robust - 14 fante - 250 cu tot cu transport și am montat la service cu 50 ron deci 300 în total
-Covorașe și tavã portbagaj voi lua originale am vãzut ca au cei de la revizieshop ...covorașele 200 Ron tava 300ron ...
- Ar mai fi apãrãtori pedale...


aparatorile de noroi nu schimba cumva in rau aspectul masinii?
Skip ads

  • damnatu

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Ba da, rad cei de pe strada de tine...
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
uite o poza ca sa radeti Very Happy
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
https://www.aliexpress.com/i...9968-4e2586c799d9

husa piele cheie 3 butoane
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
@chelebet, nu am comandat niciodata pe site-uri din afara Romaniei. Banuiesc ca plata se face inainte de livrare, pe site, cu cardul?
Skip ads

  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
puteți cumpãra fara probleme de pe aliexpress. recunosc ca nu am cumpãrat pentru mașinã. ce am luat pana acum e ok pt banii dați. aveam si eu in minte sa iau ceva de la ei. poate cumpãra cineva sa a cumpãrat deja. sa vina mașinã si apoi ma voi hotãrî. interesanta husa de pielea pt chei
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Da se face un cont cu user parola si toate datele...iar la plata iti cere cateva cifre din card...ultimele 3 din cate imi aduc aminte ...security number...nu e greu...eu am luat de pe ebay, unde am un cont paypal cu card atasat...ideea ca in acel cont paypal nu trebuie sa tii bani pe el....oricum e usor la plata pe ebay sau aliexpress.....
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
IBogdan999 a scris:puteți cumpãra fara probleme de pe aliexpress. recunosc ca nu am cumpãrat pentru mașinã. ce am luat pana acum e ok pt banii dați. aveam si eu in minte sa iau ceva de la ei. poate cumpãra cineva sa a cumpãrat deja. sa vina mașinã si apoi ma voi hotãrî. interesanta husa de pielea pt chei


eu am gasit asa la un magazin local cu 50ron sunt foarte multumit de ea, e din piele naturala si cheia se pastreaza nezgariata, am mai postat-o in trecut, iat-o:


  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Da,este misto, sa nu se zgaraie cheia.
  • daveraux

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Plasticul folosit la cheie e destul de dur, deci nu se zgarie usor, eu vad husa aia mai mult ca ceva estetic
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
e buna o husa la cheie....dupa 5 ani de folosire , la cheia de la fostul meu opel astra j îi cadeau butoanele , atat de tocite erau, asa ca am cumparat o alta carcasa ( oricum, erau ambele chei tip briceag, dar nu o puteam vinde asa ).... si la actualul K am husa la cheie, chiar daca ea sta numai in buzunar !
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Set senzori presiune roata, cu afisare pe smartphone:

http://www.revizieshop.ro/a...e-roata-p-9915072
  • vladdu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2013

  • Mesaj Privat
chelebet a scris:
IBogdan999 a scris:puteți cumpãra fara probleme de pe aliexpress. recunosc ca nu am cumpãrat pentru mașinã. ce am luat pana acum e ok pt banii dați. aveam si eu in minte sa iau ceva de la ei. poate cumpãra cineva sa a cumpãrat deja. sa vina mașinã si apoi ma voi hotãrî. interesanta husa de pielea pt chei


eu am gasit asa la un magazin local cu 50ron sunt foarte multumit de ea, e din piele naturala si cheia se pastreaza nezgariata, am mai postat-o in trecut, iat-o:



Mai exact, de unde ai luat husa?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR