Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
@Vladdu din magazinul cu chei auto din complex Felicia
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Salutare si aici! Pe langa scut si tavita pentru portbagaj, o sa mai adaug si o folie de protectie pentru faruri. Este foarte buna, mai ales pentru drumurile in afara la viteze mari, unde sansele ca geamul farurilor sa se zgarie sunt foarte mari. Si in plus le mai protejeaza si de razele UV..
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Am vazut ca exista folii de protectie pentru praguri, pentru pragul de incarcare de la portbagaj, pentru manerele usilor (impotriva zgariturilor provocate de unghii pe fata de usa in dreptul manerului), dar nu stiam ca exista si pentru faruri.
Cat de informat esti impotriva foliilor de acest fel?
Te intreb pentru ca sunt curios cat de rezistente sunt, astfel incat sa nu se dezlipeasca de la jetul de apa din spalatorii, sau daca iarna intra apa sub ea si ingheata ...
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Exista foarte multe centre unde se aplica asemenea folii. Ele sunt transparente si nu afecteaza cu nimic lumina farului. La prima mea masina, Vectra Gts 2006, i-am aplicat o asemenea folie si dupa un an si jumate, cand am vandut masina inca erau in stare buna.
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Nu te contrazic asupra faptului ca sunt multe centre, dar asta poate in Bucuresti...
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
https://m.facebook.com/pg/po...amp;tab=page_info
Pentru Braila:)

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Multumesc.
Eu stiam altii, dar am vazut ca in locul lor a aparut un magazin cu alt profil.
Ii voi cauta, mai ales ca as pune folie si pe luneta si pe geamurile spate, doar daca sunt autorizati RAR.
Inca o data, multumesc.
PS: internetul asta..
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Nu ai pentru ce:) Eu in schimb, am o dilema mai mare. Am ales culoarea "Dark Mahogany", la care se potriveau perfect ornamentele cromate la geamuri, dar pana am ajuns la dealer sa le adaug, era deja prea tarziu, deoarece intrase in productie. Dupa multe cautari pe internet, am gasit o singura firma din tara care livreaza/monteaza asemenea elemente cromate pentru Astra J. Se numesc cromtuning.ro si sunt din Galati.

Stiti ceva despre ei? Chiar imi doresc acele ornamente, pentru ca schimba destul de mult aspectul masinii, dar nu vreau nici sa arunc banii pe geam si sa imi cada la prima spalare. Pentru montaj, o sa fac eu un drum pana la Galati, nu este problema:)
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Bineinteles ca nu stiu absolut nimic despre ei.
In masura posibilitatilor, cand voi ajunge prin Galati, voi incerca sa ii gasesc, sa vad cum arata acele ornamente de cheder.
Dar nu-ti promit nimic.
Dar daca EI spun ca sunt ornamente si ca se lipesc cu banda dublu adeziva...
Daca ar fi fost din fabrica, ar fi fost sfant, chiar daca erau 240 Euro parca...
Am o cunostinta cu Insignia, care are la fel ornamente cromate, cu care a avut o problema si mi-a spus ca le-a schimbat la reprezentanta, la Radacini. Poti incerca, macar ca idee...
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Multumesc mult! Iese din discutie reprezentanta. Spre deosebire de Insignia, la Astra ornamentele de la geamurile mici din fata si spate vin cu tot cu geamuri .. rezulta preturi astronomice. Asta este.. macar sa mearga masina bine..
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Nu ai pentru ce:) Eu in schimb, am o dilema mai mare. Am ales culoarea "Dark Mahogany", la care se potriveau perfect ornamentele cromate la geamuri, dar pana am ajuns la dealer sa le adaug, era deja prea tarziu, deoarece intrase in productie. Dupa multe cautari pe internet, am gasit o singura firma din tara care livreaza/monteaza asemenea elemente cromate pentru Astra J. Se numesc cromtuning.ro si sunt din Galati.

Stiti ceva despre ei? Chiar imi doresc acele ornamente, pentru ca schimba destul de mult aspectul masinii, dar nu vreau nici sa arunc banii pe geam si sa imi cada la prima spalare. Pentru montaj, o sa fac eu un drum pana la Galati, nu este problema:)

felicitãri pt culoare. culoarea ta si cea neagra cu elemente cromate...arata bestial. eu m-am zgârcit pt culoare, plus ca e foarte pretențioasã. repet...culoarea e bestiala.... daca e de calitate banda adeziva ar trebui sa tina.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Multumesc, Bogdan! O sa incerc sa o protejez cat pot de bine, dar in lipsa unui garaj, pot aparea si neplaceri..
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
IBogdan999 a scris:felicitãri pt culoare. culoarea ta si cea neagra cu elemente cromate...arata bestial. eu m-am zgârcit pt culoare, plus ca e foarte pretențioasã. repet...culoarea e bestiala.... daca e de calitate banda adeziva ar trebui sa tina.


Da este foarte misto culoarea, mai ales cu ornamentele cromate de la geamuri. Nu stiam ca este si culoarea neagra.
Eu am lasat culoarea standard, avand in vedere ca nu prea le am cu spalatoria, iar culoarea este una care duce la jeg...
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Acum chiar ma faceti sa.mi doresc si mai mult acele ornamente:)))
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Au mai incercat si altii sa le adauge ulterior la reprezentanta.. si cam asa arata lista de preturi:)))

Geam fix stg fata 750 ron
Geam fix dr fata 750 ron
Perie stg fata inferioara 145 ron
Perie dr fata inferioare 145 ron
Perie stg fata superioara 110 ron
Perie dr fata superioara 110 ron
Perie stg sp inferioara 154 ron
Perie dr sp inferioara 154 ron
Perie stg sp superioara 165 ron
Perie dr sp superioara 165 ron
Geam stg spate 770 ron
Geam dr spate 770 ron
Adeziv geam fix 200 ron

Manopera 6 ore * 93 ron/h = 558 ron
Total = 4946 ron
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Cele 2 culori schimba foarte mult masina. Eleganta ce mai. Daca nu eram zgarcit si doream sa o bibilesc zi de zi...luam culoarea maro inchis. Asa...poate o imprumut....Cosmin e baiat de baiat! Glumesc
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Hehee Smile) si eu eram pe aproape sa o iau standard. Dadusem comanda si cand am iesit din showroom tocmai venisera o insignia in culoarea asta. M.am intors imediat la dealer si am zis "O coloram la fel cum e acea insignia:)))" Nici macar nu stiam denumirea vopselei:))
  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Ornamentele cromate daca le adaugai in configuratie erau 1.091 lei aproximativ 240 euro, eu mi-am ales culoarea neagra si am adugat si ornamentele deoarce arata intr-un mare fel pe masina tot dupa ce am vazut o insignia cu ornamentele cromate, voi pune si geamuri fumirii pe spate + luneta si va arata belea Twisted Evil

Pentru cei din Bucuresti care doresc folie pe faruri/stopuri sau geamuri: Link
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Multumesc mult. La ei o sa ma duc
  • Andrei F

  • Mesaje scrise: 263
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2016

  • Mesaj Privat
-legat de tavita de portbagaj, eu am gasit una pe la vreo 120lei si sunt f multumit de ea (speciala pt Astra J sedan).
-legat de aparatorile pt roti, nu mi pun deoarece o sa vedeti dupa un am cat de proasta este vopseaua. Sunt tare dezamagit, pe bara fata numai urme fine de pietricele si alte zgarieturi fine.(nu am mers niciodata pe drum forestier in 9700km pe care ii am). In rest sunt multumit dupa 9 luni de folosinta pe martea mecanica.. Peste un an -max 2 sigur a voi vopsi integral cu o vopsea de calitate..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR