Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:
sirc a scris:Nu le-am taiat pentru gaurile de ventilare, probabil o voi face.
Referitor la fixarea lor nu am umblat, stau in acel suport de covorase din podea, nu vin perfect dar stau pe acele suporturi si nu am avut probleme.


Eu voi incerca sa strang covorasul, in dreptul orificiilor de ventilare, cu cleme (nu agrafe!) pentru coli. Iarna este important ca pe acolo sa se duca in spate caldura, vara este important sa nu intre mizerie prin ele, asa ca voi lua acele cleme.
Referitor la prindere, eu caut clipsuri pentru prinderea lor, deoarece in timp ce conduc, le imping, neintentionat, sub pedalier si nu este bine deloc.
Comparativ cu tavita pentru portbagaj, covorasele chiar se potrivesc perfect.


Mai exact de unde vrei sa le prinzi ca nu prea inteleg ,mersi .
Skip ads

  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Prinde sub scaunul de la sofer si pasager la gurile de ventilare, covorasul taiat fix pe buza de la conducta.
Am taiat si eu covorasele spate pentru a permite ventilatia, este buna ideea ta Emil, cred ca voi face si eu la fel.

@Moli, same si la mne, am si eu dungulite vb lui Cosmin este prost lacul, masina fiind spalata numai de mine si stearsa cu lavete curate all the time, dar tot au aparut.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
MOli23 a scris:
PEmil a scris:
sirc a scris:Nu le-am taiat pentru gaurile de ventilare, probabil o voi face.
Referitor la fixarea lor nu am umblat, stau in acel suport de covorase din podea, nu vin perfect dar stau pe acele suporturi si nu am avut probleme.


Eu voi incerca sa strang covorasul, in dreptul orificiilor de ventilare, cu cleme (nu agrafe!) pentru coli. Iarna este important ca pe acolo sa se duca in spate caldura, vara este important sa nu intre mizerie prin ele, asa ca voi lua acele cleme.
Referitor la prindere, eu caut clipsuri pentru prinderea lor, deoarece in timp ce conduc, le imping, neintentionat, sub pedalier si nu este bine deloc.
Comparativ cu tavita pentru portbagaj, covorasele chiar se potrivesc perfect.


Mai exact de unde vrei sa le prinzi ca nu prea inteleg ,mersi .


Sa le prind in "țรขțele" alea din mocheta ce acopera podeaua masinii, asa cum erau prinse covorasele de mocheta
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
sirc a scris:Prinde sub scaunul de la sofer si pasager la gurile de ventilare, covorasul taiat fix pe buza de la conducta.
Am taiat si eu covorasele spate pentru a permite ventilatia, este buna ideea ta Emil, cred ca voi face si eu la fel.

@Moli, same si la mne, am si eu dungulite vb lui Cosmin este prost lacul, masina fiind spalata numai de mine si stearsa cu lavete curate all the time, dar tot au aparut.


Sirc, eu ziceam sa pliez marginile in dreptul gurilor, fara a le taia, strangandu-le cu acele cleme.
Voi face maine o poza.
Daca le-ai decupat deja, nu se mai poate aplica solutia la care m-am gandit eu.

Poate tu te gandesti la altceva. Fii mai explicit, te rog
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Poze cu covorasele:

Ultima este presiunea dimineata, la 07.45
Am corectat-o la vulcanizare, la 230, dar vad maine dimineata ce valoare are pe frig


Ultima modificare facuta de PEmil la Mar 03 Oct, 2017 7:04 pm
  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
sirc a scris:Prinde sub scaunul de la sofer si pasager la gurile de ventilare, covorasul taiat fix pe buza de la conducta.
Am taiat si eu covorasele spate pentru a permite ventilatia, este buna ideea ta Emil, cred ca voi face si eu la fel.

@Moli, same si la mne, am si eu dungulite vb lui Cosmin este prost lacul, masina fiind spalata numai de mine si stearsa cu lavete curate all the time, dar tot au aparut.


Multumesc ,din pacate nu prea avem ce face ,eu sa imi cumpar cred kitul de la nanolex dar partea grea este cu aplicarea care este cam imposibila prin arad , probabil ca o sa merg intro noapte la spalatorie ....

Multumesc PEmil .

Poze cu carligul Smile


  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Ai inmatriculat-o!
Sa fie intr-un ceas bun si fara evenimente neplacute. Lasa zgarieturile, nu te supara ca nu ai ce sa le faci 😉
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Desi am facut curat de atatea ori, abia acum am descoperit mufa OBD Smile) in poza cu masina lui Emil.. haha Smile)

Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Oare aceea sa fie, Cosmin? Asa, neprotejata in nici un fel?
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Da, fara fara nici cel mai mic dubiu. Acolo se afla mufa OBD !
Nu e nici o problema.. difera in functie de preferintele producatorului.. la cealalta masina era sub scrumiera..


La Astra G, de exemplu e sub frana de mana.. iti trebuie surubelnita sa scoti din cleme capacul.. si exista riscul de a rupe clemitele ..
Parerea mea e ca a fost amplasat la indemana, cam indiscret, dar asta este Smile)
  • SCristian

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2017

  • Mesaj Privat
MOli23 a scris:
sirc a scris:Prinde sub scaunul de la sofer si pasager la gurile de ventilare, covorasul taiat fix pe buza de la conducta.
Am taiat si eu covorasele spate pentru a permite ventilatia, este buna ideea ta Emil, cred ca voi face si eu la fel.

@Moli, same si la mne, am si eu dungulite vb lui Cosmin este prost lacul, masina fiind spalata numai de mine si stearsa cu lavete curate all the time, dar tot au aparut.


Multumesc ,din pacate nu prea avem ce face ,eu sa imi cumpar cred kitul de la nanolex dar partea grea este cu aplicarea care este cam imposibila prin arad , probabil ca o sa merg intro noapte la spalatorie ....

Multumesc PEmil .

Poze cu carligul Smile

Moli..carlig pus din fabrica sau pus de tn ulterior?Sa ne zici si noua pretul si cum se monteaza.Daca e pus de tn.ms
  • AleXXander

  • Mesaje scrise: 467
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Astazi am primit protectia de la nanolex pt piele si textile care face asta:
http://www.youtube.com/watch?v=H38wIClHxO0
Sper sa am timp sa o aplic in weekend. Cost 120 lei/200 ml
Skip ads

  • mosudan

  • Mesaje scrise: 646
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra Sedan 2018 B14NET TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2017

  • Mesaj Privat
MOli23 a scris:In sfarsit mi-am montat si eu aparatorile de noroi fata / spate (100 de lei ) si carligul .

Referitor la vopsea nu mai am ce zice decat ca e foarte proasta ,au aparut si la mine asa zisele "panze de paianjen" desi nu o folosesc foarte mult si o tin in garaj de o luna iar la spalatorie dau cu jetul de la distanta sa nu am surprize sa nu zic de sters ca nu am sterso decat o data cand am primito si o data cand mi-am pus foliile ,chiar nu imi dau seama de unde au aparut .... la voi e la fel ? Multumesc


In rest sunt multumit de ea si am intampinat alte probleme inafara de vopsea .

Alarma de la viper ma declar multumit de ea si de curand mi-am montat si un intrerupator pt senzorul de proximitate



Moli spune-mi te rog alarma de la Viper pentru masinile noastre este versiunea 3902 ? Cat a costat alarma, montajul si unde s-a montat ? Multumesc.
Si inca ceva..,scutul de protectie de la Emag ,cel la 190 lei este compatibil pentru J-ul nostru ? Confused
  • Shade89

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2017

  • Mesaj Privat
De unde pot cumpara o tavita pentru torpedou ca cea din imagine? Nu stiu nici codul de piesa.

  • Shade89

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Am gasit. Pentru cinee interesat:
http://www.pieseautoradacin...3197/eG1413313197
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Shade89, cum vad si eu poza, ca nu stiu cum arata tavita torpedou...
  • Shade89

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2017

  • Mesaj Privat
E un fel de etajera pentru torpedou.


[img]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQWXV7dYfYStR-n1oK6rD2nufWsh0gLSzBjgeQtpELXoWXyGv8w[/img]




  • VVasilache

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Ce tare e ! Are și suport Pt pix SmileSmileSmile
  • damnatu

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Salut, uite cod piesa: 13313197
http://www.pieseautoradacin...3197#.Wdpmh2iCzIU
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
E buna, pentru ca oricum torpedoul e mic, si cand il inchizi se duc toate in spate..
De ce n-am luat eu pachetul versatilitate.. ?😣
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR