Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Multumesc, MOli23
Skip ads

  • Shade89

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Azi mi-a sosit scutul de motor de pe emag, am fost la un service sa-l monteze, nu vreau sa dau nume. S-au strans jumatate din baietii din service pe langa masina cand am intrat cu ea, fiecare cu intrebarile lui, de parca am intrat cu OZN-ul. Dupa ce s-au invartit 3 baieti pe langa masina aproape 1 ora, au reusit sa monteze si scutul. Noroc cu pozele de la unii din voi, altfel il montau gresit. L-au strans cam tare in suruburi, cred ca de frica sa nu cada, se vede putin indoit in jurul suruburilor.
Apropo de garantie, asta a fost raspunsul dealerului: "Atata timp cat scutul nu este montat gresit, si nu bate in motor sau ceva, le puteti monta fara probleme."
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Tot de "experti" din astia am avut si eu parte cand l-am montat.
Mi-au cerut 50 de lei, cred ca numai elevatorul, pentru ca scutul l-am montat aproape in totalitate eu.. Smile))
  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
De curand am primit si una din comenzile de pe aliexpress .

Scuze de intarziere Smile

Car styling, No Drill and Non Slip Footrest Pedal Pad Sticker For Cruze For VAUXHALL Opel Mokka ASTRA J Insignia Sport Tourer
http://s.aliexpress.com/aAZziUfm
(from AliExpress Android)


Luminous ignition switch decoration modified keyhole cover For Chevrolet Cruze /Opel Mokka ASTRA J Insignia sedan Sport Tourer
http://s.aliexpress.com/NVZnUbIj
(from AliExpress Android)


Stainless steel For Opel Mokka 2012-2015 ASTRA J Insignia sedan Sport Tourer Trax Cruze Malibu headlight switch cover
http://s.aliexpress.com/vmI3mAv6
(from AliExpress Android)


Car Stainless steel interior decoration cover For Chevrolet Cruze Sedan Hatchback Opel Mokka ASTRA J Insignia Sport Tourer
http://s.aliexpress.com/nieAZfqi
(from AliExpress Android)


ABS Chrome Interior Car Styling Water Cup Holder Decoration Box Ring Light Bar Accessories For BUICK EXCELLE XT/GT OPEL ASTRA J
http://s.aliexpress.com/Z7z2q6N3
(from AliExpress Android)


Am mai cumparat de la selgros o carpa pt masina la 15 lei foarte pufoasa Smile


Plus o carpa din piele de craprioara sau ce o fi la 20 de lei ,tot selgros , (exista 2 la acelas pret ,singura dif find grosimea ,asa ca am luato pe cea mai grosa )


Plus o ceara Formula 1 recomandata de Cosmin (multumesc )cu 35 de lei ,tot selgros
Acum mai ramane sa o si aplic dar imi este groaza de asta ...

Inca nu le-am lipit urmeaza sa imi mai caut un praimer ,din cate am inteles ar fi nevoie de el ca sa se lipeasca mai bine ,oricum testez pe ford Smile ,au banda adeziva .

Apropo la aplicarea foliei pe geamuri exista riscul sa se lipeasca mici scame pe ea datorita materialului de la geam (acea margina ) la mine sau lipit cateva dar probabil peste un timp mi le schimba daca e nevoie doar avem garantie ( glumesc ca imi e prieten alfel ciuciu Very Happy ) momentan sunt ok si asa .


Ultima modificare facuta de MOli23 la Lun 28 Aug, 2017 1:05 am, modificat de 4 ori in total
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Super Moli!
A venit mosu mai devreme la tine!
Daca nu te grabesti o sa fac eu un video la finalul saptamanii cand o sa aplic ceara, ca sa te apuci de treaba fara frica Smile


Ultima modificare facuta de deleted-104298 la Lun 28 Aug, 2017 1:16 am
  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Apropo am mai cumparat si alarma de la viper :

https://store.falcon.ro/sist...er-5104v1le-dball
1500 lei plus

https://store.falcon.ro/modu...-viper-smartstart
1900 lei plus

https://store.falcon.ro/modu...tru-directed-508d
219 lei plus

100 de lei manopera
Si o sa imi monteze si priza pt bricheta in portbagaj,la pachet Smile

Mai urmeaza camera video spate si nu in cele din urma si cel mai important un Gard electric Very Happy
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Gardul electric te scapa de griji Smile)) daca stiam iti aduceam eu de la Auschwitz cativa metri de gard ca si asa sta degeaba pe acolo. Pentru nenorocitii astia de zgarie masini ar fi tare bun.. 🤣🤣
  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95@ - nar fi fost rau ceva sarma ghimpata sa pun pe ea si un 220 Very Happy astept video,nu ma grabesc ca sincer nu am curaj sa o aplic , din cate am inteles nu trebuie aplicata pe caldura si la soare ,am vazut asta pe un forum ,cred ca noaptea am sa merg pe la 4 ,ca atunci nu e asa aglomerat si pot sa stau cat vreau Very Happy oricum dupa ce o sa vad la tine , multumesc .

Am vazut ca ar fi ok si sealantul in combinatie cu ceara Smile cred ca o sa imi comand .

https://www.detailingshop.ro...uba-si-un-sealant
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Nu are legatura cum e afara. Se poate aplica oricum, conditia e sa fie curata masina.
Nu stiu ce sa zic de combinatia asta de ceara cu sealant. Eu prefer ceara clasica. Iese foarte bine, derapeaza si musca pe masina Smile
  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
O sa incerc pe ford sealant si dupa ceara sa vad ce iese Smile apropo am dat din greseala si pe plasticul de la ford cu ceara dar a ramas la fel Smile
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Moli, ai aplicat sealant pe Ford ?
  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin - Astept sa vad cum aplici ceara si dupa dau si eu cu sealant si ceara pe ford prima data apoi daca iese bine si pe Bombonica Very Happy

Pana atunci am luat astea : recomandate de Oli ,ceara cred ca 10 lei si cealalta 13 de la selgros .


Si din china astea ,daca aveti nevoie de link pot sa va pun :
Luminitele sunt excelente o sa mai imi comand inca un set pt portbagaj .
O sa revin maine eventual cu poze cu ele aprinse ,inca nu am avut timp sa caut baterie la telecomanda si functioneaza doar o culoare ,adica sta aprinsa .Luminile au fost 40 de lei si "cromurile " pt boxe 20 de lei .

Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Da Moli, in seara asta o ceruiesc. Stiu foarte bine ce am de facut, dar parca am retineri Smile) mai ales ca vopseaua asta nu ma iarta daca fac vreo prostie.. mai astept o ora sa se racoreasca si incep cu spalatul 😉
  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Timp este bro ,te cred si mie frica si tot caut ceva sa se aplice mult mai usor si bun nu gasesc Very Happy spor Smile sa ai grija de ea Wink
  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Colegi ce a-ti mai cumparat pentru masina ? Smile
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Moli,pune-mi si mie te rog link pt ornamente boxe.toate 3 au fost 20 lei?eu am gasit la alte preturi.in jur de 10 usd toate 3.sunt din abs cromat ce am gasit eu.multumesc!
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Am terminat si eu de ceruit masinuta. A iesit foarte bine Giugiuca. Am avut ceva emotii la inceput pentru ca au ramas pete, dar mi.am dat seama unde gresisem: am lasat prea putin ceara pe ea inainte sa o sterg cu laveta. Am reluat operatiunea aplicand din nou ceara pe locul cu pricina. Finalul procesului a fost la lumina lanternei, dar sunt mai mult ca sigur ca a iesit ok. Odata cu ceruirea, am scapat si de petele provocate de mustele adunate din aceasta vara precum si de zgarietura provocata de catel.
Julitura de cheie provocata de ghertoi s-a mai diminuat, dar totusi va fi nevoie sa intervin cu vopsea. Oricum sunt fericit ca a ramas singura imperfectiune de pe masina.

Ma declar foarte multumit

Moli, o sa postez si un scurt filmulet, dar oricum, stai fara grija ca e usor, chiar si in cazul culorilor pretentioase pe care le avem noi
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
MOli23 a scris:Cosmin - Astept sa vad cum aplici ceara si dupa dau si eu cu sealant si ceara pe ford prima data apoi daca iese bine si pe Bombonica Very Happy

Pana atunci am luat astea : recomandate de Oli ,ceara cred ca 10 lei si cealalta 13 de la selgros .


Si din china astea ,daca aveti nevoie de link pot sa va pun :
Luminitele sunt excelente o sa mai imi comand inca un set pt portbagaj .
O sa revin maine eventual cu poze cu ele aprinse ,inca nu am avut timp sa caut baterie la telecomanda si functioneaza doar o culoare ,adica sta aprinsa .Luminile au fost 40 de lei si "cromurile " pt boxe 20 de lei .


Nu inteleg, polish-ul trebuie lasat sa se usuce inainte de lustruire, sau nu?
Se cam contrazic in instructiunile de pe flacon...
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Emil, acel polish, la fel ca si ceara, atunci cand se aplica pe vopsea este umed. Dupa aprox 3 minute substanta respectiva se usuca devenind albicioasa si se poate sterge cu o carpa curata.
Exact acest timp de uscare nu l-am respectat eu la inceput, si cand am vrut sa lustruiesc nu am facut decat sa imprastii ceara care era inca umeda, rezultand niste pete. Chiar si asa, nu a fost o problema, am dat din nou cu ceara, am asteptat sa se usuce suficient apoi am sters si a iesit perfect. Smile


Ultima modificare facuta de deleted-104298 la Joi 31 Aug, 2017 9:07 pm
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Am terminat si eu de ceruit masinuta. A iesit foarte bine Giugiuca. Am avut ceva emotii la inceput pentru ca au ramas pete, dar mi.am dat seama unde gresisem: am lasat prea putin ceara pe ea inainte sa o sterg cu laveta. Am reluat operatiunea aplicand din nou ceara pe locul cu pricina. Finalul procesului a fost la lumina lanternei, dar sunt mai mult ca sigur ca a iesit ok. Odata cu ceruirea, am scapat si de petele provocate de mustele adunate din aceasta vara precum si de zgarietura provocata de catel.
Julitura de cheie provocata de ghertoi s-a mai diminuat, dar totusi va fi nevoie sa intervin cu vopsea. Oricum sunt fericit ca a ramas singura imperfectiune de pe masina.

Ma declar foarte multumit

Moli, o sa postez si un scurt filmulet, dar oricum, stai fara grija ca e usor, chiar si in cazul culorilor pretentioase pe care le avem noi


Cosmin, din ce se vede in ultima poza, clar ai facut o treaba beton. La luciul ala, cred ca aluneca praful pe ea. Este de ajuns sa pleci cu ea de pe loc si praful ramane in urma...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR