Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • S3rG3nt

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salutare dragilor...Va scriu caci ma aflu in ipostaza in care nu prea stiu ce sa fac...Am o Astra G Sedan din 2002,cu peste 200 k km in bord, climatronic, cruise control, interior sport..si tot asa..Am investit ceva in ultimii 7 ani,de cand o detin..si acum,in urma unor economii..nu foarte mari, ma aflu in imposibilitatea de a sti ce sa fac..Sa renunt la ea..sa achizitionez alta,si sa o iau de la zero cu investitia..sau cu banii pe care ii am, sa investesc in problemele pe care le are,si le stiu..gen rugina pasaje roti,gen consumul de ulei (1l la 3500 de km) ..Inima imi spune sa o tin,mintea imi spune sa o dau...De mentionat ca momentan am investit cam mult intr-un apartament..iar suma ramasa disponibila ar fi undeva la 1600 euro..Astept un sfat..o parere..orice..sa ies din impasul in care sunt..Va multumesc anticipat!
Skip ads

  • Partnoi Marcel

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Parere mea este sa o repari. Daca esti genul care se ataseaza de un lucru , si nu poate renunta la el : Repar-o ! Eu am mai avut o masina inainte de asta,si am fost nevoit sa o dau (dintr-un motiv serios legat de bani) dupa care m-am simtit ca naiba mult timp. De banii care dispui o faci , si-ti mai ramine si de o plimbare .Mult succes !☺☺☺
  • tomariscom

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2013

  • Mesaj Privat
In momentul de fata tindem spre ceva mai bun
Pana acum o saptamana am avut o Vectra b din 96 in care am investit inca o data valaoare ei care a fost de 2200 euro in 2011( asta in timp).
Dar findca am mai gasit ceva banuti am luat o astra g caravan din 2005. Atat m-am putut intinde.
Cu chiu cu vai am reusit sa dau Vectra cu 55o euro. Masia mergea IMPECABIL . Dar ani si diversele (pete rugina,zgaraieturi, consum imens de benzina si ulei--motor facut dar asa e acel motor x16) m-am despartit de ea si cu tristete si cu bucurie ca ma urca in ceva mai nou.
Daca ei ceva mai nou si iti mai raman ceva banuti ii vei investi in ce pe care o cumperi sa o faci (asta daca nu este impecabila) si te vei bucura de un nou inceput.
Drumuri usoare si fara evenimente. Stima
  • Giucfli

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2003 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Si eu sunt genul care ma atasez de lucruri si imi este greu sa renunt dar eu te sfatuiesc sa iti iei ceva mai nou.
Nu are rost sa continui sa bagi bani in ea pt ca va avea aceeasi suma la vanzare plus ca nu iti va putea oferi niciodata senzatia unei masini mai noi mai puternice.
Skip ads

  • avram1987

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2000 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2012

  • Mesaj Privat
daca nu dispui sa iei macar ceva 2008-2009 mai bn reparo. Stii ce probleme are si e mai bn , parerea mea
  • S3rG3nt

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Ideea este ca mai nou..nu prea are cum sa fie...caci...Sedanul meu are discuri noi...tot ce inseamna articulatii noi Lemforder..am in debara bara fata de Opc trebuie doar vopsita si montata..Daca eu o vand...si mai dispun inca de 1.6 k euro...iau tot o masina in care voi investi...Si cum zicea cineva mai sus...macar stiu ce defecte am...In fine...parerile sunt impartite..si tare imi e drag sa vad ca sunt oameni ce au pareri faine...Va multumesc inca o data...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR