Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • dexo

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Am si eu același motor z17dti si la fel scoate fum negru. Am curãțat toate galeriile si egr si am inlocuit si galeria de admisie cu una una noua, țipla , am fost cu masina si la reprezentanta dar fara un rãspuns clar. Am discutat cu cei vestiți în injectoare de la Buzãu si au zis ca la motorul asta nu se strica usor injectoare dar daca insist, pot sa le duc ca ei sunt interesați sa-mi ia banii . Turbina fiind simpla, fara geometrie variabila, nu stiu daca ar putea sa faca probleme si daca ar avea , inteleg ca ar trebui sã scoatã fum usor mai deschis spre albãstrui ceea ce nu e cazul la mine si motorul nu consuma ulei, trage si consuma 6 cu motorina standard si 5 cu extra. Se discuta ca asa scot fum motoarele astea ceea ce mi se pare absurd. Nu cred ca masinile astea au plecat din fabrica lãsînd în urmã nord de fum. Nu vad totusi sa fi rezolvat cineva problema asta si sa scrie cum. Pare de domeniul sf sã nu se gãseascã rezolvare la problema asta. M-ar interesa daca stie cineva valorile presiunii turbo în anumite condiții adicã cu si fara sarcina eventual la o anumitã turatie.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR