Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • veyr00n

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Buna ziua,
Am achizitionat de pe amazon, urmatoarea camera : https://www.amazon.com/gp/pr...ie=UTF8&psc=1
Am ales acest mdel pt ca se poate alimenta direct de la priza de 12v ( inclusiv monitorul), dar o pot lega si la becul de marsarier.
Problema cea mai mare este ca nu stiu sigur unde sa o montez, ea nefiind chiar ideala pt masina mea ( astra g hatchbak ) . Ce sugestii aveti ? Sa dau gaura in bara, sa o prind sub bara ?

Multumesc anticipat
  • yeti

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2016 B1.4NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Pe/in bara este prea jos, in sensul ca imaginea nu ar avea suficenta perspectiva.
Parerea mea este sa o pui deasupra numarului. Problema este sa gasesti o cale de aduce cablul acolo.
.

Eu asa mi-am pus camera la Mokka.

  • veyr00n

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Asta ar presupune sa gauresc tabla haion-ului cam in 3 locuri . 2 pt camera si 1 sa trag firul ; sau ma gandesc ca as putea cumva sa prind camera pe elementul acela de plastic al haionului .
  • yeti

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2016 B1.4NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Camera o fixezi de ornamentul de plastic cu suruburi mici, sau de tabla cu banda dublu adeziva. Probabil ca ai primit la pachet cu camera un petic de banda, dar mai bun ar fi Bison Car Tape - gasesti la raionul auto in supermraket.
Pentru trecerea cablului, poate gasesti ceva gauri in spatele ornamentului. Daca nu, poti sa dai o gaura in tabla pe care o protejezi apoi cu ceva grund/vopsea. Am mai facut asa ceva si n-am avut probleme de aparitie rugina.
O problema ar fi cu dimensiunea gaurii ca sa treaca mufele camerei. Eu am preferat sa dau o gaura mica si sa tai cablul si sa-l inadesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR