Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • cosminC95

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Buna ziua, am fost si eu astazi la mecanic sa curat EGR-ul, pana sa ajung acolo totul bine si frumos masina mergea ok, dupa ce mi l-au curatat, l-au pus la loc, au aparut problemele, in sensul in care masina trage normal o perioada dupa apare martorul in bord. Am si eu nevoie de un mecanic bun in Bucuresti unde sa merg cu aceasta problema, si as mai dori sa imi verifice alternatorul deoarece am o problema cu servo cand masina nu este in acceleratie merge destul de greu, daca o accelerez pe loc merge ok, daca e la relanti e ca si cand nu as avea servo. Daca imi puteti recomanda pe cineva priceput v-as multumi f mult, eventual am inteles ca EGR-ul trebuie calibrat dupa ce se curata, probabil aici nu mi-au calibrat ok EGR-ul, altfel nu inteleg de ce pana acum masina a mers ok, iar dupa ce a fost curatat EGR-ul au aparut problemele.

Masina este un VECTRA C din 2002, motorul de 2.2 dti

Va multumesc !


EDIT : ar mai fi o varianta sa il anulez ? credeti ca este ok ? si daca da unde as putea face asta ? va multumesc !
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Legat de martor, fa-i o diagnoza si afli problema.
Poate fi de la egr care nu a fost montat cum trebuie.
Legat de incarcare, vezi sa nu fie bornele slabite de la baterie.

Cauta-l pe maiandrei pe forum (avea un topic la publicitate) si vezi daca si cand te poate ajuta).
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR