Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • TTcaciuc

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Salutare colegi!
Am citit ore bune parerile, supararile sau multumirile voastre legate de motorul 2.0 CDTI.
Intentionez sa achizitionez o Insignia cu caracteristicile din titlu (2.0 cdti/160cp -manuala) din 2011. Imi poate spune cineva cum se comporta masina acum dupa 6 ani? Ce probleme a intampinat si ce rezolvari a gasit dpdv al rentabilitatii financiare?
Pe scurt; daca se merita la ora actuala o astfel de achizitie.
Multumesc
Skip ads

  • RIonelAdrian

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Salut eu am insignia (2.0 cdti/160cp -automata) sri satnav vx line o am de 1 an merge foarte bine si se comporta foarte bine
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Ai putea sa citesti putin in sectiunea dedicatã acestei masini si o afli suficiente informatii despre ea.
  • TTcaciuc

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Am citit..dar discutiile se ramificau foarte mult..tocmai de aia am intrebat la ora actuala daca are cineva modelul de 2011 si imi poate spune cum se comporta si daca merita investitia.
Numai bine
Skip ads

  • omefro

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Daca iti permiti 1k Euro pe an pentru intretinere/reparatii, atunci merita.
De altfel, la orice model din acest segment ai nevoie de aceasta suma.
Pentru orice altceva exista Logan/Sandero. Smile
Spor.
  • NCiolacu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Deci parerea mea e ca orice marca de masina au problemele lor... daca le cauti pe internet din 2 mil de modele... 100k au avut probleme ... parerea mea daca ai norocu sa fi in aia 1mil 900 e bn... daca ai sa fi printre aia 100k esti ghinionist si gata... eu am insignia din 2011 si sunt f multumit de ea... mia picat acu ori termostatu ori pompa si acu probabil am stricat cv in motor... (maine aflu ce sa stricat) eu am avut ghinionu de a nu ma uita la ceasu care indica temperatura...A fiert si asta e... dar pana sa se intample asta... calitate , spatiu, putere, la banii astia e o masina super ! Ghinionu cand vine poate sa fie orice marca... asa ca cumparati ce iti place dar sfatu meu dute intrun service ptr o revizie inainte sa ii dai bice... bafta.
  • ska

  • Mesaje scrise: 847
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2015 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Sunt multe de discutat, ai topicuri dedicate.
Pb cu Oringul, galeria de admisie cu clapetele, ceva furtune turbo, rulmentii la cutia manuala M32, s-au discutat si rasdiscutat...
https://www.clubopel.com/vie...54&highlight=
  • Barbarul

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Mures
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Sa bat in lemn....
Am Insignia achizitionata in martie 2016. Modelul meu e 4x4 cutie manuala. Probleme? Nu...in afara consumabilelor necesare. Am avut o singura data o problema cu tractiunea spate la plecatul de pe loc, dar ...a fost de vreo 2 ori si dupa aia nu a mai aparut.
Pana cuma...super multumit.

P.S. S-ar putea sa conteze si faptul ca masina a fost a unui director de la reprezentanta Opel din Austria..nu a fost pe persoana privata (adica a unei femei care mergea doar la lucru si la cumparaturi cu ea Razz
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR