Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Mi-am cuparat de curand un opel vectra Essentia cu 5 usi, motor de 1.6 105CP de care sunt super incantat. Intre timp mi-am dat seama ca nu i-mi place cum arata cu jantele lui de otel de 15' si as vrea sa le schimb cu jante de aliaj. Din cate am citit nu sunt prea multe avantaje dar in schimb creeaza un look mai deosebit.
As vrea sa le schimb cu jante de aliaj de 16' dar trebuie sa cumpar si gume si ma duce cam mult.
Ma poate ajuta cine cu mai multe informatii de unde as putea sa cumpar jante de aliaj de 15' sau 16'? Merita schimbarea? Merita chiar sa schimb cu jante de aliaj de 16'?

Va multumesc anticipat.
Skip ads

  • cont-sters-1898

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Aliaj pe 15 ca pe 16 nu merita la ce putere dezvolta motorul si orcum nu esti Alonso prin oras ca sa ai nevoie de balonaj mic pt mai multa stabilitate care scutura de-ti muta rinichii in genunchi.
  • eu
  • ***
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
La cat e mare e caroseria la Vectra eu zic ca merita 16, ca pe 15 e cam disproportionata.
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Man te rezolv Embarassed , uite jante de aliaj pe 16" impecabile fara nici o zgarietura, originale GM model Sport pret 350 euro cu tot cu anvelope (au uzura cam 30%)

https://www.clubopel.com/vie...24&highlight=

Skip ads

  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Va multumesc la toti pentru feedback. Cred ca m-am hotara. O sa pun jante de 16" cu anvelope de 205/55/16 ca ofera mai multa stabilitate si dupa cum spunea cineva schimba si look-ul. Deci nu mi s-a parut mie, masina cu rotile actuale arata cam disproportionata. Astept sa prind o oferta de un set de jante si anvelope noi (masina este noua nu pot sa pun piese uzate la ea)
  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
pai jantele lui sorin sunt noi...gume poti sa-ti iei separat si din alta parte
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Daca acum ti se pare disproportionata, asa ti se va parea si dupa schimbare, pentru ca inaltimea cauciucului nu se schimba. Doar din fata sau din spate ti se va parea mai draguta, pentru ca cauciucul va fi un pic mai lat. De asemenea, vei pierde ceva demaraj dar vei castiga ceva stabilitate in curbe. Si consumul va creste un pic, ca urmare a pierderii de demaraj.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR