Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Keeps

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Buna ziua, vreau sa omologhez GPL in CIV, am deja o programare la Ploiesti saptamana viitoare, INSA am pe masina montate faruri aftermarket cu bec d2s (atasez poza). Din cate am inteles nu o sa fie foarte incantati baietii de la RAR, si acum intrebarea mea este, cum as putea sa trec omologarea GPL ului, daca pot monta bec H7 in loc de cele d2s se potrivesc?
  • Marius Popescu

  • Mesaje scrise: 700
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Eu am fost la RAR pt omologare GPL si autentificare ( atunci am trecut masina de pe numele meu pe numele tatalui meu ) . Aveam anvelope 195/65/15 in loc de 195/60/15 si leduri pe pozitii . Nu au zis nimic . Poate nu vor comenta nici la tine...
PS:
Sa nu intri cu farurile aprinse acolo Very Happy
  • Keeps

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2010

  • Mesaj Privat
@Marius Popescu problema mai nasoala e ca imi expira ITP Sambata viitoare si orice ar fii trebuie sa trec omologarea din prima
  • Marius Popescu

  • Mesaje scrise: 700
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Mai are rost sa o mai zic pe aia cu " trebuia sa omologhezi GPL-ul mai inainte ! " ?
La ITP nu vor comenta la farurile alea ?
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Nu stiu cum e la PH, dar la ce nebunie e acum la statiile RAR, nu cred ca e nimeni curios de farurile/becurile tale...Ei oricum isi fac un ban cu omologarea GPL... Daca e sa te arda, o pot face ulterior... si nu neaparat RAR... daca gasesti un militian plictisit, iti face figura !
In alta ordine de idei, ITP-ul nu e mare branza, daca stii/gasesti niste baieti relaxati, daca sunt incordati, o sa ai necazuri... A nu se intelege ca sunt sustinatorul farurilor xenon DIY de cartier! Din contra!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR