Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • dotyk34

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie:
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Astra classic vine mai repede, se fabrica doar in Polonia si se pare ca nu sunt comenzi foarte multe pentru Europa; Romania cred ca detine recordul in acest moment la Astra Classic - o masina excelenta.
Skip ads

  • Mafi0tul

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2007

  • Mesaj Privat
cipi2002 a scris:Eu am avut noroc la Dealerul RUCOM din Craiova.Eu am luat un Opel Astra Classic 2 si l-am ridicat in aceeasi zi .Mentionez ca am platit cu bani cash si l-au avut pe stoc.Am fost multumit si de faptul ca baietii de aici si-au dat interesul sa-l ridic imediat.Sper ca si la service sa fie de treaba, desi am citit destule lucruri aiurea despre felul cum se fac reviziile.

Mie unu mi se par destul de seriosi baieti de la Rucom,eu am o vectra C si i-am mai vizitat pentru nelamuriri si m-au ajutat de fiecare data Wink
  • AlinE

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2007

  • Mesaj Privat
salut
am si eu nevoie de ceva sfaturi, pareri, si de ce nu o intrare la un dealer opel (o persoana de contact) pentru achizitionarea unei masini Astra clasic II - 4 usi motorizare benzina 1,6 16V 103CP (culoare albastru Royal).
ma gandeam la urmatoarea configuratie:
Family Pack cu aditional climatronic si alarma
Electric Pack cu aditional geamuri electrice spate
Display multi info
Proiectoare ceata
Airbaguri laterale
Pretul masinii ajunge in 14.770 E scazand discountul de 1060 E = 13.710 E

o intrebare simpla pt inceput: La acest pret final se mai poate face un discount ? daca se poate imi spuneti si mie dealerul si persoana de contact care este dispusa sa faca asa ceva...bineinteles motivat

de ce aceasta intrebare? pt ca de exeplu am fost la radacini pe bdul timisoara si vazand configuratia a replicat se ...va putem da gratis covorase (acum sa fim seriosi cred ca vin echipate din fabrica cu ele), beauty pack, scut motor si alarma pt ca restul le aveti in configuratie (dupa parerea mea praf in ochi) (configuratia initiala avea si Adria Pack la care am renuntat din diverse motive , unul ar fi sistemul audio care nemultumeste pe multi de aici din cate am vazut )...
Am incercat si la di-bas dar vazand "showroomul" Very Happy de pe str.judetului, am fugit mancand pamantul.
As mai avea o varianta pe care o pun in aplicare sambata cand trec prin Ploiesti ( sa fac o oprire la di-bas ploiesti) cine a avut de a face cu ei...merita sa opresc sau nu? sunt dispusi sa mai acorde discounturi la pretul final?

acum alte intrebari tehnice:
1. se poate monta tempomat? nu m-am lamutit citind pe aici despre acest lucru
2. Senzori de parcare?
3. daca montez sistem audio ulterior am probeme cu BC-ul?

pe viitor revin si cu alte intrebari...dar pt inceput da-ti-mi si mie o persoana de contact care sa te trateze cum trebuie
  • pufulet

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
tempomat: da, aftermarket, la Dibas, 500 RON
pe langa celelalte optiuni, iti recomand culoare metalizata, sau poate reusesti sa o scoti gratis de la dealer
din pacate nu cunosc vreun dealer care sa-ti faca un discount maricel - mie mi l-au facut la Radacini fiindca mi-au gresit motorul si mi-au adus 1.6 la bani de 1.4 Smile
Skip ads

  • AlinE

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2007

  • Mesaj Privat
pufulet a scris:tempomat: da, aftermarket, la Dibas, 500 RON
pe langa celelalte optiuni, iti recomand culoare metalizata, sau poate reusesti sa o scoti gratis de la dealer
din pacate nu cunosc vreun dealer care sa-ti faca un discount maricel - mie mi l-au facut la Radacini fiindca mi-au gresit motorul si mi-au adus 1.6 la bani de 1.4 Smile


okay e bun si tempomatul . ai avut noroc, nu este un discount ci greseala lor; avantaj tu. cat despre culoare o sa incerc sa vedem daca mi-o da gratis o sa incerc un albastru ultra, daca nu raman pe albastru royal.

am primit raspunsul oficial de la radacini: se acorda discount numai daca iei mai mult de 2 masini si esti persoana juridica. (pt ce-i ce vorbesc pe nas pe aici cu reduceri procentuale de pana la 18%).
  • bogdaniel

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salut,
A cumparat cineva masina (Opel Corsa,sau alta)de la Expocar?Daca da,a beneficiat (sau a negociat) de vreun discount sau "cadou" din partea firmei?
  • derek82ro

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salut, sunt din bistrita si vreau sa achizitionez un Opel Astra Clasic II. Cera stie sa imi spuna si mie unde sa ma duc: in Cluj sau Targu-Mures. Acolo sunt cei mai apropiati dealeri Opel
  • SAVARIN

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Salut,am urmarit si eu aceasta discutie...Pentru cei care prefera sa faca o afacere buna prin achizitia unui OPEL nou le recomand cu cea mai mare incredere dealerul de pe Bd.Timisoara. Toti colegii de forum vor beneficia de cadouri surpriza.Nu ezitati sa ma contactati.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
am observat ce surprize mari iti ofera radacini .
mai ales profesionalism , respect , incredere in lucrul bine facut , etc.
  • Neouber

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2008 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Intreba cineva de Expocar......eu am dat comanda de un Corsa Njoy 1.2+ cate ceva optiuni
Eu cu cei din Valcea am "tratat".....stiu ca Expocar sunt si in Constanta
sunt ok..inca show-room nu e gata...

discount...banal...nimic deosebit
termen de livrare 15.05.2008...comanda din 10.01.2008
  • dana.zabrac

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
si eu iti recomand Radacini din b-dul Timisoara. Am trecut si eu pe la toti dealerii din Bucuresti si am avut surprize mari gen:
- masina are distributie pe lant nu-i asa?
raspuns dealer:
-da? nu stiu, stati sa intreb un coleg Rolling Eyes
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR