Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • florin ghiorghiu

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2015

  • Mesaj Privat
am inceput sa inebunesc cu insignia asta ,mereu probleme fratilor e strigator la cer ce defectuase sunt am 150.000 si am schimbat in 3luni volanta kit ambreaj,furtun intercoler,discuri+placute frina ,baterie ,ornament plastic scaun sofer rupt ,plastic malater rupt,am ajuns sa stau cu frica sa mai plec cu masina va spun din toata inima cred ca o sa o vind ca ma adus la ruina,l
Skip ads

  • FRANKIE82

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Ei cu furtunul e problema cunoscuta da acum ca l-ai schimbat nu mai ai treaba inca 150000, volanta si ambreiajul se duc dupa stilul de condus..eu am 170000 si nici o problema...discurile si placutele sunt consumabile, nu pot sa tina o vesnicie...iar ornamentele nu cred ca s-au rupt din senin.....parerea mea..
  • panzerfly

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Dupa cum a spus si Frankie82 toate sunt probleme cunoscute si discutate aici pe forum - ai mai putea verifica seria motorului sa vezi daca ai clapetele din admisie cu probleme (vezi ca e discutie pe tema asta)

Si eu am schimbat destule la a mea - si drept iti spun - nu o vand dupa ce am pus doar piese noi pe ea Smile sa iau alta sa bag iar bani? toate marcile au problemele lor
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Esti sigur care are "doar" 150000km...?
Daca este asa, nu ai luat in calcul ca mai ai de inlocuit multe...,kit distributie, curele+role accesorii, etc...
Skip ads

  • baxt

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Stai sa o luam altfel, pana in 150k km ce ti-a "picat" la ea? Din ceea ce spui, majoritatea sunt consumabile si trebuiesc schimbate oricum, nu numai la Insignia. Ca la unele "pica" mai devreme, se poate intampla, nu doar la Insignia. Deci?
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Florin, vinde masina si cumpara o bicicleta! E mult mai ieftin Wink
  • stefanmatasaru

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2014

  • Mesaj Privat
@ Florin ... Bine ai venit club.. Wink clubul celor cu probleme.. !
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Decizia de a cumpara o masina second , oricare ar fi aceea este o loterie ....nu multi trag lozul castigator Dar asta trebuia sa stii si sa iti asumi cand ai dat banii pe ea. Pe langa fiabilitatea recunoscuta marcii intervine pe timpul exploatarii - stilul de conducere, intretinerea curenta sau modul de utilizare....cat de buna ar fi daca intra pe mana unui tractorist se va duce dracu rapid. In cazul tau sunt multe consumabile de inlocuit - ti-ai luat masina pe care nu-ti permiti sa o intretii parerea mea !
Si eu am cumparat-o second si am avut ghinionul sa-mi cada blocul de valve de la cutie, dupa 1 an de exploatare si 10 mii de km am capatat incredere in ea. Este SUPER PUSSY CAR !
Skip ads

  • florin ghiorghiu

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2015

  • Mesaj Privat
multumesc frumos colegi saptamina asta am programare pentru schimbul rulmentilor de pe spate ,,huruien draci,,
  • 99sit

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2013

  • Mesaj Privat
@ florin , clar masina nu are doar 150km la cate ai schimbat. Eu am schimbat de 1700euro ( volanta , distribuitie , rulment spate, discuri+ placute, ulei + filtre etc), dar asta dupa ce am mers 55.oookm , (adica pe la 225.000km), fara nici o problema. Iar astea le-am schimbat pentru ca am considerat ca e momentul , nu ca era extrem de necesar. Asa cum au spus si altii , e vb de noroc, chiar si la o masina noua pot aparea probleme . Vrei costuri mici , treci pe o masina mai ieftina , e clar!
  • FRANKIE82

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Eu zic ca exageram putin cu "problemele". la 150000 km nu e o problema sa schimbi distributia, sau un rulment sau discuri de frana sa fim seriosi sunt consumabile....la volanta depinde de stilul de condus si la o masina second nu sti ce meltean a condus-o inainte deci e cam cum ti-e norocul.....problemele sunt la motor, la turbo, cutie, daca sunt ..restul sunt chestii normale la orice marca...am avut A6 cu 120000km reali si am avut cateva mici probleme de genu ( volanta, furtun turbo, perne de aer)....dar pana la urma luand o masina de 25-30000 la 10000 de euro trebuie sa ne asteptam la ceva cheltuieli...nu e Opelul Mercedes dar nici Mercedesul nu mai e ce a fost....
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Frankie, ai pomenit de mercedes si imi vine sa-mi exprim parerea despre acesta ca in ultimii ani am vazut modele nenumarate de mercedes hidoase, cu un aspect schimonosit , nu-i inteleg de ce merg cu modelele astea atat de departe incat sa le faca hyunday ? ? Bordul mercedesurilor exceptand s class este realmente o mare ciudatenie, nu au gasit pana in 2015 cum sa integreze dysplayul central al masinii...este groaznic cum arata ...cred ca se duc pe tobogan rau de tot cu solutii ca acestea proaste. De ce skoda devine may atragatoare de la model la model ? De ce noul Ford Mondeo a luat fata multor marci auto ? Iar Mercedes parca este mai rotunjit de la un model la altul de arata ca o coreeana ca Hiunday Cupe sau Elantra de acum s..pe miii de ani ?/ scuze de off topic dar aveam o problema existentiala cu ce a fost si ce a devenit mercedes....glumesc....
Skip ads

  • FRANKIE82

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Tatal meu avea un Mercedes din 71 cu 840000km si motor original.. Veci nu mai vedem asa masini la orice marca... Dar oricum ca sa revenim la oile noastre nu sunt insignia cele mai fiabile masini dar nu sunt mașini proaste.... Orice masina la 150000 km necesita unele reparatii iar partea de consumabile e ce e si e valabila la orice marca... La unele mai scumpe la altele mai ieftine....
  • florin ghiorghiu

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2015

  • Mesaj Privat
am investit ceva banuti dar se vede adevaratele performante ,,adevarata uzina la drum lung ,,
  • 99sit

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Pai si nu o mai vinzi Florin? Orice masina 2nd hand are nevoie de schimburi normale ptr varsta si km masinii. Daca ai fi cumparat-o noua sigur altfel o apreciai, dovada ca dupa reparatii ai in sfarsit masina pe care ti-o doreai. P.S.
Sunt convins ca masina ai cumparat-o ,2nd hand si mult mai ieftina decat pretul pietei. Diferenta de pret o gasesti in investitia care ai facut-o ( aprox 1500 euro ) Wink .Bafta multa!
  • florin ghiorghiu

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2015

  • Mesaj Privat
nu o mai vind sincer acum am aduso pe drumul cel bun ,masina a fost luata de noua din Hamburg
  • FGheorghiu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Si bineteles carcasa racitor EGR
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR