Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • danuletz_lex

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Sorin_S a scris:Oare se poate comanda panel pt ccrt 700 de la rep opel? sau are cineva un radio/cas ccrt 700 de vanzare stricat? am nevoie numai de panel pt ca eu l-am pierdut Evil or Very Mad


Sorin, nu merge un alt panel de la alt aparat. Am eu un CCRT 700 impecabil, dar la care nu stiu codul si am incercat sa-i pun panelul la alt aparat similar, nu-l recunoaste. Totusi dacă ai altă soluţie ... ( am cumparat un alt CCRT 700 de la marius_mx)
Skip ads

  • BOEING747

  • Mesaje scrise: 348
  • Locatie: ORADEA
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Pe panel (MID) la CCRT 700 este vizibil in coltul de sus partea dreapta literele GPS, are cumva antena de pe masina si receiver ptr. navi ?
  • B74LEL

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
asterisc a scris:Aiurea, eu am CCRT 700 , il am chiar de vanzare si l-am folosit numai pe cosmote. btw pretul e de 130 LEi.


Salut ,

Mai ai CCRT70 de vanzare ? Ma intereseaza si pe mine daca merge pe Astra clasic II .0722.77.32.12.Da-mi un beep .

Multumesc .
  • B74LEL

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
marius_mx a scris:Vand si eu un ccrt700 ,all inclus.(mufe,microfon si antena)


Salut ,

Daca mai e valabil anuntul si merge pe Astra G ,ma intereseaza pe mine .0722.77.32.12

Multumesc .
Skip ads

  • marius_mx

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
nu mai este valabil...l-am vandut
  • necstef

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2008

  • Mesaj Privat
asterisc a scris:Aiurea, eu am CCRT 700 , il am chiar de vanzare si l-am folosit numai pe cosmote. btw pretul e de 130 LEi.


salut..ma intereseaza..sa cumpar un philips ccrt 700 astept sa ma contactati urgent..0722529779 stefan
  • manai_nfs

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y20dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2008

  • Mesaj Privat
am si eu aceasi problema dar la mine nu merge cu nici o cartela.am probat si vodafone,cosmote,orange si romtelecom.aveti idee de la ce ar putea fi?
  • Sorin_S

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
danuletz_lex a scris:
Sorin_S a scris:Oare se poate comanda panel pt ccrt 700 de la rep opel? sau are cineva un radio/cas ccrt 700 de vanzare stricat? am nevoie numai de panel pt ca eu l-am pierdut Evil or Very Mad


Sorin, nu merge un alt panel de la alt aparat. Am eu un CCRT 700 impecabil, dar la care nu stiu codul si am incercat sa-i pun panelul la alt aparat similar, nu-l recunoaste. Totusi dacă ai altă soluţie ... ( am cumparat un alt CCRT 700 de la marius_mx)



mersi, dar mi-am cumparat un sony. Oricum cu prima ocazie o sa-mi comand un panel de la reprezentanta opel chiar daca o sa ma coste mai mult decat un mp3 player nou.
Skip ads

  • paiu cristian

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Salutare ! Ma intereseaza o magazie de CD compatibila cu cas.CCRT 700 Philips.
  • danyiel

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Braila
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2008

  • Mesaj Privat
eu vr sa cump ccrt700 cum facem sa il iau
  • negroutzu

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2007

  • Mesaj Privat
am si eu ccrt 700 si merge perfect pe cosmote si orange si vodafone.se aude perfect,semnal ful si e cartela din alea care au aparut atunci cu 2000 de minute.
  • manai_nfs

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y20dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2008

  • Mesaj Privat
salut.am si eu o problema asemanatoare numai ca la mine orice cartela as baga imi apare "insert sim card".aveti idee ce ar putea fii
merci.
Skip ads

  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Are cineva un microfon de CCRT 700 ?
  • TM02WOW

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2008

  • Mesaj Privat
salut! are cineva idee cum pot sa demontez un ccrt 700? am desfacut surubele mici de pe interfata dar nu se misca. imi trebuie vreun cleste special sa il scot? multumesc
  • Maverick

  • Mesaje scrise: 1,186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Iti trebuie o scula care arata asa:



sau 4 cuie cu diametrul de 3 mm.
  • nairolf1982

  • Mesaje scrise: 146
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Eu am navigatie cu telefon? cum se foloseste, ma poate ajuta cineva?

  • girbe_lucian@yahoo.com

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Salaj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2008

  • Mesaj Privat
ursache74 a scris:
marius_mx a scris:Vand si eu un ccrt700 ,all inclus.(mufe,microfon si antena)

salut,
eu vreau mufele, microfonul si antena!

ma baieti va rog si eu frumos de tot faceti un mic tutorial pentru astia mai slabi de minte cu tot despre telefonul ccrt 700 incorporat ,unde ar trebui sa fie microfonu ? daca ii trebuie ceva releu special in panoul de sigurante? ,are antena separata?in ce banda functioneaza ?etc...ca al meu e acolo in bord si am incercat de mai multe ori si nimic dati cateceva detalii daca puteti si chear si cateva poze daca puteti cu tot ce i=ar mai trebui..va multumesc
  • girbe_lucian@yahoo.com

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Salaj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2008

  • Mesaj Privat
manai_nfs a scris:salut.am si eu o problema asemanatoare numai ca la mine orice cartela as baga imi apare "insert sim card".aveti idee ce ar putea fii
merci.

exact ca la mine...daca afli ceva anunta-ma te rog sa imi spui cum ai rezolvat si cum merge...
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Ce fel de cartela ai folosit ?
Sim-ul se pune pe o cartela mare din aceea de pe care se scoate sim-ul mic cand cumperi un pachet cu numar.
Microfonul este incorporat in plafoniera , nu in aparat. Daca nu ai avut CCRT 700 , si l-ai montat dupa atunci o sa trebuiasca sa cauti un astfel de microfon (iti spun din experienta ca eu inca nu am gasit , inca mai caut) . Am incercat cu tot felul de microfoane : de calculator , un preamplificator de microfon si nimic !
  • girbe_lucian@yahoo.com

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Salaj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2008

  • Mesaj Privat
ddf a scris:Ce fel de cartela ai folosit ?
Sim-ul se pune pe o cartela mare din aceea de pe care se scoate sim-ul mic cand cumperi un pachet cu numar.
Microfonul este incorporat in plafoniera , nu in aparat. Daca nu ai avut CCRT 700 , si l-ai montat dupa atunci o sa trebuiasca sa cauti un astfel de microfon (iti spun din experienta ca eu inca nu am gasit , inca mai caut) . Am incercat cu tot felul de microfoane : de calculator , un preamplificator de microfon si nimic !


Normal ca am luat o cartela nedecupata exact asa cum e si in desen intreaga mare dreptunghulara .... da mie imi apare indiferent de cartela ,,introduceti cartela sim,, masina e din 2003 asa am luat-o cu comenzi pe volan cu cas ccrt 700............ apoi am luat de la preteni cartele diferite si le-am lipit in dreptunghiul ala mare, exact la fix si am introdus-o din nou si tot asa pare ...ma intrebam oare releul 9 sa fie devina ca mie imi lipseste si spune ca e emintator gsm voi il aveti
Sad

asa arata la mine in plafoniera ..nu aveti poze cum ar trebuii sa aratae un microfon si ce cablu are ca eu am cabluri numa ca sunt infasurate in banda acolo,nu stiu ce sunt..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR