Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ion antonescu

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 2001 Z22XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Inainte saplec din nou la un drum de 5-6mii de km va retin atentia cu o chestiune care ma ingrijoreaza. Din cand in cand, aleator ,m-i se aprinde la bord martorul cu o masinuta barata de o cheie hexagonala fixa, cred ca e vorba de service. cum apare asa se stinge, fara a afecta comportamentul in mers al motorului. Masina are 10000km de la ultima revizie. Acum am 153000km si la intoarcere e posibil sa am 160000km. Dar am altceva care ma pune pe ganduri si anume o ezitare serioasa si aleatorie la plecarea de pe loc, cand si cand, deci nu totdeauna si o intrerupere puternica la mersul normal ce tine o secunda fara sa se aprinda nici un martor. Intreruperea seamana cu o pauza de alimentare, nicidecum cu una de aprindere, pt ca nu se aprinde nici un martor in bord... Cu toate astea cred ca ma lasa aprinderea care este
cea fara fise, este direct in capul bujiilor, sistemul de injectie fiind Sintec MS 71. AM PATIT-O LA BMW SI AM MERS CU EL DESTUL DE MULT IN 2 PISTOANE PE AUTOBAHN PANA AM DAT DE UN ORASEL DE UNDE AM LUAT O APRINDERE NOUA SI ASTFEL S-A REZOLVAT NECAZUL, numai ca la BMW se dusese scutul termic ce proteja fisele de galeria de evacuare, si se transmitea tensiunea de la aprindere la masa masinii. La Opel nu e cazul de asa ceva. In manualul service nu se trateaza asa ceva. Il am pe cel englez si pe cel german dar nu sunt clare in privinta asta. Aveti ceva experienta sau un sfat documentat? Daca imi cade aprinderea in DE e ok dar daca se intampla la cuca macaii e de rau...Astept pareri . Va multumesc anticipat pt timpul p[ierdut cu problemele mele. E-mail la ioant13@yahoo.com-0730878751-Ion Antonescu
  • manfred

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1998 X25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Eu zic sa te duci cu ea la un tester pana sa pleci.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR