Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • curca daniel

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2005 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor !. Trebuie sã schimb distribuþia si aº dori sã schimb doar distribuþia. Fãrã rola întinzãtoare si rola de ghidaj. Si pt maºina din semnãtura am înþeles cã pompa de apã nu ar fi pe distribuþie. Solicit aceste informaþii pt cã de câte ori am fost la ananghie am gãsit pe forum cele mai bune sfaturi. Mai ales cã trebuiesc si cauciucuri de iarnã caut sã ies cât mai convenabil. Plus cã mai am si revizia de fãcut cu tot tacâmul. Filtre. Ulei. Si ITP. Mulþumesc anticipat pt ajutor.
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Nu fa greseala sa nu schimbi rola intinzatoare si rola de ghidaj. In general ruperea curelei de distributie se datoreaza rolelor. Acestea se blocheaza, capata joc, etc. => curea rupta. Nu stiu ce motor ai dar eu am pompa de apa pe cureaua de distributie si nu am schimbat-o. Mai ales ca e pompa originala care sigur e mai buna fata de ce as putea gasi pe piata. Daca se va intampla sa se strice o voi schimba si gata.
  • curca daniel

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2005 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Motor z 17dtl . Am mai discutat cu diferiþi posesori de opel si au spus cã dacã nu am scurgeri din pompã nu trebuie schimbatã. Oricum si eu înclin spre înlocuirea rolelor. Iar cauciucuri de iarnã o sã iau second. Am o oferta de pirelli la 100 ron bucata. Mulþumesc pt promptitudine.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR