Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • adidom

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2017

  • Mesaj Privat
@all4u multumesc frumos.

@pantalon bugetul meu e undeva la 12.000 cu tot cu tiketul rabla pe care o sa-l cumpar de la dealer
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Mai sunt tichete?
  • adidom

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Nu, dar ma milogesc bine si cand se da drumu la fonduri sunt primul pe baricada Smile


EDIT: tichete mai sunt, am gasit cu preturi foarte bune, aproape 350-400 ron mai ieftine, fonduri nu mai sunt pentru rabla.
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Pai daca nu se mai dau tkete anul asta?
Skip ads

  • adidom

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Daca nu se mai dau, ii fac fericiti pe cei de la dacia pentru ceva mcv sau peugeot 301, citroen si ar mai fi cateva pe lista Smile
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
adidom a scris:Nu, dar ma milogesc bine


Eu nu as fi spus asta, dar daca recunosti si tu, sunt de acord cu tine...
  • adidom

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Aproximativ 6 dealeri mi-au spus ca se vor mai aloca anul asta pentru programul rabla niste bani dar nu stiu cu exactitate, intervalul a coincins la toti 6, asa ca nu-mi ramane decat sa cred Smile
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Adidom... In primul rand te hotarasti la optiuni. Ce vrei. Nici un dealer nu iti da din prima pretul cel mai bun. Cel mai bun dealer al Opelului este Radacini. Este cel mai mare. Se pare ca va mai fi o sesiune de Rabla, ca si anul trecut.
Nu compari C3 cu astra j. Astra e peste C3. Ai spatiu, e o masina eleganta.... C3, e mica si mai de femei..carora li si se adreseaza. In 12.000 nu ai decat variante de Opel, Fiat si Dacia.
Skip ads

  • adidom

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2017

  • Mesaj Privat
@bogdan

Multumesc frumos pentru sfat, dar de C3 spuneam de verisoara-mea ca isi ia.

Legat de ofertele pe care mi le fac dealerii auto sunt 100% de acord cu tine, am vazut acum pe pielea mea cat si-o incearca si cu ce preturi incep negocierile.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
IBogdan, si eu am facut la fel, am stabilit o configuratie si am trimis-o la mai multi dealeri Opel. Cea mai buna oferta mi-a dat-o Di-Bas, care peste discountul standard si Rabla, mi-a plusat cu 660 Euro. La acel moment, Radacini mi-a transmis oferta standard. Cu oferta Di-Bas am fost la Bucuresti, la Cristina Stan, cand a fost salonul acela auto la Casa Poporului. A vazut oferta Di-Bas si in loc de 660 Euro a plusat la 740-750 Euro. Pana la urma o iau din Braila, pentru ca vazand ca pot apare probleme la masina, cei de aici sa nu ma trimita, voalat, sa o repar acolo de unde am luat-o
  • adidom

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Domnul Emil, va rog frumos, va puteti uita la prima oferta pe care am pus-o sa imi spuneti cum vi se pare? Eu am mai plusat (in sensul sa mi se ofere gratis) pe ea alarma si senzori spate de parcare la negociere.
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Emil...in orice reprezentanta Opel poti face reviziile. Nu au cum sa nu te primeasca. Sunt bucurosi sa iti ia banii. Fi linistit pentru ca nimeni nu da mai mult decat poate. Numai ca unii se opresc mai sus, uni mai jos. Depinde de cat vor sa castige si cat lasa din profitul lor. Cristina Stan a fost la salon, munceste mult si e o fata de nota 10. Oricum s-ar putea sa aiba cele mai multe masini vandute. Di-bas a dat cea mai buna oferta din prima. Diferentele intre cele mai bune negcieri sunt foarte mici 10-30 euro. Doua lucruri nu le-am pus si poate ar fi fost bine: volan incalzit, care vine la pachet si cu scaunele si frana electrica. In rest am avut tot ce am vrut. Nu vreau AFL pt ca voi avea probleme cu ele in timp si nu am chef sa scot o caruta de bani sa le schimb. Oricum mai pui vreo mie de euro dupa pentru un minim de cheltuieli: CASCO RCA, taxa de drum...covorase....scut, bavete noroi, tavita.... Oricum consumul este foarte bun
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
In primul rand, hai sa nu ne mai domnim.
In al doilea rand, orice obtii peste discountul Opel de 4610 Euro si tichetul Rabla de 6000 lei (cca 1400-1450 Euro) este un castig. Fiecare isi face configuratia care considera ca raspunde la cerintele personale.
Eu unul, nu am vrut butoane AM si interventii in instalatia electrica, asa ca mi-am pus alarma si senzori spate din fabrica. In rest, climatronic, jantele de aliaj, cotiera fata, cotiera spate pentru fiica-mea (sa-i fac si ei pe plac, sa urce cu drag in masina, ca are cutia ei de depozitare), proiectoare ceata, rezerva normala, CD 600 si cam atat, cred...
Daca tot vrei sa astepti Rabla 2, fa-ti configuratia pe care o doresti, comanzi masina, dai avansul si astepti, ca timp ai...
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
adidom a scris:Domnul Emil, va rog frumos, va puteti uita la prima oferta pe care am pus-o sa imi spuneti cum vi se pare? Eu am mai plusat (in sensul sa mi se ofere gratis) pe ea alarma si senzori spate de parcare la negociere.

ce vi se va pune..vor fi aftermarket. Nu originale. Negociaza pe o configuratie pe care ti-o doresti.
Ce merita banii: pachetul enjoy, lumini si vizibilitate 1, lumini diurne led, cotiera centrala(sau pachetul de versatilitate), asistenta parcare fata spate. Plus ornamente cromate daca alegi culoarea neagra sau maro inchis.
Restul depinde de tine. Pachetul premium cu ecran color..va face interiorul mai frumos. Volanul si scaunele incalzite te vor ajuta iarna, Carligul..te va ajuta sa pui bicicletele in spate.... Fiecare optiune iti poate usura viata la volan.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
IBogdan999 a scris:Emil...in orice reprezentanta Opel poti face reviziile. Nu au cum sa nu te primeasca. Sunt bucurosi sa iti ia banii. Fi linistit pentru ca nimeni nu da mai mult decat poate. Numai ca unii se opresc mai sus, uni mai jos. Depinde de cat vor sa castige si cat lasa din profitul lor. Cristina Stan a fost la salon, munceste mult si e o fata de nota 10. Oricum s-ar putea sa aiba cele mai multe masini vandute. Di-bas a dat cea mai buna oferta din prima. Diferentele intre cele mai bune negcieri sunt foarte mici 10-30 euro. Doua lucruri nu le-am pus si poate ar fi fost bine: volan incalzit, care vine la pachet si cu scaunele si frana electrica. In rest am avut tot ce am vrut. Nu vreau AFL pt ca voi avea probleme cu ele in timp si nu am chef sa scot o caruta de bani sa le schimb. Oricum mai pui vreo mie de euro dupa pentru un minim de cheltuieli: CASCO RCA, taxa de drum...covorase....scut, bavete noroi, tavita.... Oricum consumul este foarte bun


La mine diferenta intre ofertele Di-Bas si Radacini a fost de aproape 100 Euro in favoarea Radacini.
Doamna de la Radacini Braila, pe care o cunosc si care mi-a vandut masina, mi-a spus ca ea a vandut cele mai multe masini din Radacini, 40 buc numai in Braila...
Cu primitul, stiu ca ar fi fost obligati sa rezolve problemele, dar nu am vrut sa vad mutre acre prin service, lucru confirmat, intr-o anumita masura si de doamna de care am amintit.
Du-te tu, de curiozitate, la Di-Bas, cu masina luata de la Radacini...
  • lexandrei10

  • Mesaje scrise: 495
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Se merita si bi xenonul, stai linistit. Barem sa bag eu o gramada de bani dupa in el...
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Te cred cu xenonul..dar e cam scump..si pentru bucuresti..nu se merita.daca mergi pe afara..si noaptea..e o optiune de luat in seama.
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Emil... am spus..diferentele se fac din rabatul acordat din ce ii ramane dealerului. atat. Unii nu dau nimic, altii vand....Orficum cred ca cel mai bun vanzator a avut anul trecut peste 400 de masini vandute...Anul asta si mai multe...Numarul e dublu de masini comandate. Anul trecut la promotie era aspiratul.
  • lexandrei10

  • Mesaje scrise: 495
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Si anul asta era tot ala daca nu se bagau noxele...asa ca ati avut noroc.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
lexandrei, inainte de a ma hotara daca voi comanda sau nu BiXenon-ul cu AFL+, m-am plimbat cu cineva cu Insignia care avea aceasta optiune. Plimbarea a fost extraurbana. Intr-adevar, este altceva, dar pe mine unul, nu m-a dat pe spate aceasta optiune, astfel incat sa consider ca merita sa dau extra 1100-1200 Euro. Cu atat mai mult cu cat eu voi circula preponderent in oras, iar plimbarile extraurbane nu vor fi neaparat noaptea.
In plus, un bec Xenon de la mama lui costa peste 350-400 lei, iar un far peste 3000 lei. Nu mai spun de sistemul de autoleveling, motorasele din faruri si calculatorul acestei optiuni. Este adevarat, daca se strica. Dar cum la orice masina nu stii ce surprize neplacute te asteapta... Asa cum spunea cineva pe alt topic: Loganul nu se strica pentru ca nu are ce sa se strice la el, ca nu are dotari. Si avea dreptate. Uitati-va cata electronica are Astra pe ea; cu cat mai multe optiuni, cu atat mai multe puncte cu potential de a se strica. Si cum eu am luat masina sa o tin mai mult decat perioada de garantie..., nu prea mi-a convenit sa o incarc de optiuni scumpe...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR