Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • CRISTEA VICTOR

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: RESITA
  • Masina: Vectra 1993 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2006

  • Mesaj Privat
se poate ca motorul sa functioneze rau din cauza ca nu este racit cum trebuie, chiar cand apa e la temperatura normala, insa din cauza pompei de apa care sa nu mai "pompeze" cum trebuie apa pe circuit sa nu se faca racirea bine. Ce vreau eu sa zic este ca masina mea la turatii mai mari parca se chinuie si face de parca motorul ar fi fierbinte insa apa e la temperatura normala. Din aceasta cauza nu pot sa merg mai tare de 100-120maxim cu ea ca parca sare motorul,parca as merge numa cu a 4-a, motor care la viteza normala merge bine. Am observat deasemenea ca dimineata cand e rece merge f bine, are putere mult mai mare si nu e asa zgomotos, pana cand se incalzeste
c16 nz vectra a 1993
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
pai chestia cum mersul mai bine la rece am observat-o si eu,m la mai multe masini. Explicatia probabila? socul
Nu te supara ca iti zic, dar la masina de 14 ani, 100-120 km/h eu zic ca e destul... ce, vrei sa patesti ceva? Wink
  • CRISTEA VICTOR

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: RESITA
  • Masina: Vectra 1993 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2006

  • Mesaj Privat
nu e destul, asta vara rupeam autostrada cu ea si asta inainte si sa ii reconditionez motorul. 120 prinde si o dacie din 90 daca se chinuie
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
pai daca apa sta la temperatura normala, circuitul de racire e ok. cauta in alta parte.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR