Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Cred ca benzinarul de 1,4 e mai putin galagios
Skip ads

  • Bampi

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Opel astra clasic II 1.7 - model fabricatie 2007 - cumparat din Romania - destul de zgomotos. Lipsa antifonaj capota motor, lipsa chedere inferioare la portiere, scartait in usi (rezolvat in service cu ulei siliconic pe cheder). Nota : 6
Opel astra clasic II 1.7 - model fabricatie 2001 - cumparat din Olanda : Nota 9 (la 120km/h abia daca se aude motorul!)
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
dar despre benzinar de 1,4 ce puteti spune ce probleme dese se gasesc si cum as putea rezolva aceste probleme ex : pachet drumuri grele se renteaza sa il pui pe masina cu care nu voi face off road in principiu sau nu stiu ce sa ii cer la dealer sa mia puna pe masina ca sa fie cat de cat acceptabil
  • TeddyKGB

  • Mesaje scrise: 375
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Eu as lua pachetul drumuri grele.
Cread ca H-ul e mai antifonat decat G-ul cu aceiasi motorizare.
Skip ads

  • potorac ionut daniel

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 17CDTI-z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2007

  • Mesaj Privat
eu cand am cumparato 1,7 cdti miau oferit ei aer conditionat,geamuri electrice fata,oglinzi reglabile si incalzite electric, volan reglabil in inaltime si in adancime. apoi am comandat sa monteze casetofon, proiectoare ceata, volan imbracat in piele, manerele de usi cromate, geamuri electrice spate, imi pare rau ca nu am putut comanda pachetu drumuri grele si MID. daca vrei sa nu platesti mai mult la service ca sa
nu piezi garantia trebuie sa pui din fabrica cat mai multe.
  • ionut_v

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
potorac ionut daniel a scris: daca vrei sa nu platesti mai mult la service ca sa
nu piezi garantia trebuie sa pui din fabrica cat mai multe.

Are dreptate....e mai ieftin sa ti-o configurezi de cand o cumperi decat sa mergi mai apoi in service. Cat despre pachetul "drumuri grele"...dc tu crezi ca e necesar......pune-l. Dar se va simti la stabilitate....si nu in bine. Eu mi-am luat cauciucuri de iarna cu 1 cm mai inguste si cu balonul cu un cm mai mare....adik garda la sol cu un cm mai inalta si se simte. La viraje stranse cu viteze mai mari....se simte.
  • TeddyKGB

  • Mesaje scrise: 375
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2006

  • Mesaj Privat
A mea e echipata cu pachetul "drumuri grele" si nu mi s-a parut ca ar fi mai instabila decat alte masini. La 180 cand am ajuns prima si singura data eram cu cineva in masina si ma intrebat "este stabila?" Si am luat mainele de pe volan pentru 1 secunda. Era foarte stabila crede-ma.
In curbe e discutabil si trebuie facute teste de specialitate Smile.
Intr-o zi un tractor blocase drumul si pentru a-mi continua drumul trebuia sa o iau pe "aratura" si sa sar o bordura. Am sarit-o si am auzit poc pe dedesupt. Cand m-am uitat la destinatie m-am felicitat ca mi-am luat scut de tabla. Era putin indoit. Daca te mai duci pe la o padure si intri cu masina pe drumuri denivelate de pamant o sa ai nevoie te asigur.
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Deci sa inteleg ca daca iei pachetu drumuri grele beneficiezi si de scut de otel fier ?
Skip ads

  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Si io as vrea pana in iulie sa iau un classic II , 5 usi ,1,4 benzina la dealer ii gratis pachetu family ( ac, scaun reglabil , inchidere centralizata , volan reglabil) as mai lua alarma si drumuri grele is in dubi nu stiu sigur dar totusi cred ca il iau masina e vreo 10300 de euro acum o oferta maine sun sa vad daca cu rabla data e 10300 daca e asa vb cu finantatori adik parinti sa treaca la fapte masina e mai mult de familie deplasari la tara si excursi prin tara si drumuri lungi ocazional dar destul de rar acum cu rabla de dacie nu ma risc sa ies din judet Embarassed
  • TeddyKGB

  • Mesaje scrise: 375
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2006

  • Mesaj Privat
da scutul e de tabla al pachetul "drumuri grele". Sa ii intrebi mai bine acolo pe ei ce inclde asta.
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Maine am sa sun la dealer sa vad ce si cum e vorba si am sa vb si cu deleru local ca e partener cu acesta care are oferta asta acum
  • ionut_v

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Eu nu ma refeream la mersul in linie dreapta.....ca in linie dreapta si dacia mergea bine....a mea cel putin. Dar la viraje trebuie sa reduc mai mult acum decat inainte....cand avea cauciucurile originale...mai late. Eu n-am zis ca e instabila.....ci doar ca e mai stabila daca are garda la sol mai mica si cauciucuri mai late. Si desi nu mi-am luat pachetul drumuri grele, mi-am pus totusi scut de otel.....care nu mai stiu cat m-a costat....dar avand in vedere drumurile pe care circulam....am zis mai bine sa previn. Smile
Skip ads

  • Dodoo3

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salut!
Am disponibili 13000 e,o rabla si m-am gandit sa-mi cumpar un opel astra II cu ceva optionale!
Ce parere aveti despre modelul cu motor de 1.6 103 hp?
Sau ce parere aveti despre astra II in general?Isi merita cei 13000 e ?
  • ombly

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2008

  • Mesaj Privat
motorul de 1.6 este excelent sa nu te sperii ii place sa fie turat Smile am auzit expresii de genu "am 3000 ture la 100 nu e cam mult?"depinde si ce vrei de la masina daca mergi mai mult de 20.000 km pe an mai pune 700 E si ia-ti diesel motorasu asta consuma 10-11 % urban 7 % extra-urban masina per total e reusita iar daca te vei hotara asupra acestui model iti recomand sa iti pachetul de drumuri grele costa in jur de 50 E dar pe santurile patriei noastre este excelent si da isi merita cei 13.000 E daca nu ai voie de spatiu orienteazate spre corsa modelul nou am inteles ca este reusita oricum SUCCES in alegere
  • Dodoo3

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ombly a scris:motorul de 1.6 este excelent sa nu te sperii ii place sa fie turat Smile am auzit expresii de genu "am 3000 ture la 100 nu e cam mult?"depinde si ce vrei de la masina daca mergi mai mult de 20.000 km pe an mai pune 700 E si ia-ti diesel motorasu asta consuma 10-11 % urban 7 % extra-urban masina per total e reusita iar daca te vei hotara asupra acestui model iti recomand sa iti pachetul de drumuri grele costa in jur de 50 E dar pe santurile patriei noastre este excelent si da isi merita cei 13.000 E daca nu ai voie de spatiu orienteazate spre corsa modelul nou am inteles ca este reusita oricum SUCCES in alegere


In primul rand sunt benzimar convins!Consumul nu prea ma intereseaza,ca optionale mi-am ales si acest pachet si inca ceva in plus(volan piele,alarma ,computer de bord,cas cu 6 boxe,oglinzi electrice si geamuri electrice+pachetul family care este gratuit) De ce imi iau astra si nu corsa? Pentru ca am si o "rabla" de care vreau sa scap si prin programul ecoflex beneficiez de 850e reducere.
Voi ce ziceti...se merita cei 3000e in plus fata de un logan 1.6 16v?
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Loganul sare din calcule ... Vezi si Kia Ceed , versiunea de 11800E are dotari mai mult decit cuprinzatoare ... conceptie mult mai noua .
  • motan
  • *
  • 3 mesaje
  • din 13 Jun 2007
  • Astra 1.6 twinport ecotec
  • Bucuresti
  • motan

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1.6 twinport ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Eu am opel astra II motor 1.6 si 5 usi din iulie 2007 (8000km) si pot sa spun ca pana acum sunt foarte multumit de masina este de incredere . Este o masina flexibila (din punct de vedere al portbagajului ) daca am ceva mai mare de carat se poate rabata spatarul 2+1.Consum mediu afara 6.5 (in localitati maxim60 in afara 130-140 unde se poate). Nu lua motrul de 1.4 nu renteaza.Nu te sfatuiesc sa iei cd din fabrica eu l-am schimbat (nu e mp3 si nu are fata detasabila risc de spargerea masinii) .Am alarma din fabrica destul de buna dar nu are perimetru (de alarma europeana). Pretul a fost de 12500Euro cu faruri de ceata rodio-cd boxe fata si spate volan cu piele scaun reglabil aer conditionat (obligatoriu) geamuri electrice fata , comuter.Sunt dispus sa-ti dau si alte informatii, per total merita masina. Am uitat timp de asteptare 3 luni promise si au intarziat 2 zile .Motorul pe benzina consuma mai mult la turatii de sub 2500 decat la 2500-3000 este un motor care trebuie turat fara grije.Viteza maxima cu care am mers a fost de 170KM/h mai vroia masina dar nu si nevasta .
  • Dodoo3

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2008

  • Mesaj Privat
iso a scris:Loganul sare din calcule ... Vezi si Kia Ceed , versiunea de 11800E are dotari mai mult decit cuprinzatoare ... conceptie mult mai noua .


singurul motiv pentru care am ales Astra II este acel program ecoflex prin care beneficiez de reducerea de 850e,altfel m-as fii gandit la un corsa sau de ce nu...la un logan.
  • Dodoo3

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2008

  • Mesaj Privat
motan a scris:Eu am opel astra II motor 1.6 si 5 usi din iulie 2007 (8000km) si pot sa spun ca pana acum sunt foarte multumit de masina este de incredere . Este o masina flexibila (din punct de vedere al portbagajului ) daca am ceva mai mare de carat se poate rabata spatarul 2+1.Consum mediu afara 6.5 (in localitati maxim60 in afara 130-140 unde se poate). Nu lua motrul de 1.4 nu renteaza.Nu te sfatuiesc sa iei cd din fabrica eu l-am schimbat (nu e mp3 si nu are fata detasabila risc de spargerea masinii) .Am alarma din fabrica destul de buna dar nu are perimetru (de alarma europeana). Pretul a fost de 12500Euro cu faruri de ceata rodio-cd boxe fata si spate volan cu piele scaun reglabil aer conditionat (obligatoriu) geamuri electrice fata , comuter.Sunt dispus sa-ti dau si alte informatii, per total merita masina. Am uitat timp de asteptare 3 luni promise si au intarziat 2 zile .Motorul pe benzina consuma mai mult la turatii de sub 2500 decat la 2500-3000 este un motor care trebuie turat fara grije.Viteza maxima cu care am mers a fost de 170KM/h mai vroia masina dar nu si nevasta .


salut!Mersi de lamuriri!Poti sa-mi spui mai precis ce face comp de bord?Merita cei 250e?Per total se aude fain muzica cu cele 6 boxe?
  • TeddyKGB

  • Mesaje scrise: 375
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Personal consider urat cd-playerul original de opel (negru cu aspect de scula de acum 10 ani) si nici nu citeste mp3.
Eu nu l-am inclus si mi-am luat eu altul. Cu mp3 (am pe un cd150 de piese selectate de mine), citeste si in foldere...etc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR