Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • TeddyKGB

  • Mesaje scrise: 375
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Da ramane aprins 10 sec m-am uitat aseara. deci care era problema?
Skip ads

  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
sunt mai multe discutii aici pe forum despre alarma si modul ei de raspuns (clipit intermitent 10 sec sau luminat continuu 10 sec pana la armare).
Concluzia mea: daca cateodata face cum trebuie 9lumineaza continuu) si altadata clipeste intermitent dar fara a fi vreo usa/capota.portbagaj deschise, inseamna ca asa face ea, are toane dar isi revine si nu afecteaza eficacitatea alrmei (se poate testa cu un geam coborat)
  • ovidog

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 1.4 xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Teedy, problema este ca la mine in loc sa stea aprins primele 10 sec.si apoi sa clipeasca,martorul lumineaza intermitent primele 10 sec. si apoi clipeste(semn ca alarma este activata),cu toate ca am inchis bine toate usile,capota motor ,haion .
Treaba dubioasa este ca 3-4 zile functioneaza normal (martorul ramane aprins primele 10 sec de la activarea si apoi clipeste)si 3-4 zile functioneaza prost (martorul lumineaza intermitent primele 10sec de la activarea alarmei si apoi clipeste). In manual scrie ca daca lumineaza intermitent in primele 10 sec de la activarea alarmei ori ai ceva deschis(usi.haion,capota motor),ori defectiune sistem.
Despre zgomotul facut la plecarea depe loc si la accelerare in general,ce poti sa-mi spui? la mine am incercat sa explic cat mai clar cum se aude(poate o idee este exagerat,dar nu stiu cum sa explic, aprox.asa:zgomot,huruit de parca as avea toba sparta sau ceva care loveste in ceva si face zgomotul asta ),crezi ca este normal?,la tine se aude la fel? stiu ca are distributia pe lant si motorul este mai zgomotos(la ralanti aproape ca de diesel,dar nu ma deranjeaza),dar la accelerare.....
  • ovidog

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 1.4 xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2008

  • Mesaj Privat
indy, am verificat alarma prin metoda ,,baga mana pe geamul deschis " si functioneaza in ambele cazuri (si daca ramane aprins primele 10 sec si daca lumineaza intermitent) m-am alarmat cand am citit in manual ca poate fi sistemul defect, masina este noua (700km) si deci in garantie si ma gandeam daca este cazul sa ma duc cu ea in service sau nu.
Skip ads

  • TeddyKGB

  • Mesaje scrise: 375
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Sincer nu sesizez nici un zgomot deosebit la plecare sau accelerare. In afara de ambalarea normala a motorului. Daca functioneaza in ambele cazuri nu cred ca trebuie sa te duci la service
  • ovidog

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 1.4 xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Cand zici ambalarea normala a motorului, aduce macar un pic cu zgomotul descris de mine?
  • TeddyKGB

  • Mesaje scrise: 375
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2006

  • Mesaj Privat
asa cum am zis nimic suspect
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR