Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • DMadalin379

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Salut baieti . Am si eu o dilema , am un injector cu valoarea de + 2,5 ceea ce este destul de mult peste limita maxima a lui de 2 . Eu intentionez sa il reconditionez insa mecanicul mia spui ca el mi ar recomanda sa iau unul sh decat reconditionat , sau daca il voi reconditionez sa o fac doar la bosch. Ce ar fi mai bine sa fac , gandinduma si la varianta de a cumpara unul nou Question care este vreo 800 de lei ! Astept cateva pareri , multumesc !
Skip ads

  • cmarius53

  • Mesaje scrise: 454
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Unul nou,reconditionare,sh.
  • geodan0

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2004 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Sh cu testare in prealabil!
  • DMadalin379

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Am înțeles , mulțumesc , se poate cumva sa afli seria de la injectoare fara sa le dai jos sa te uiți pe ele ? Vreau sa cumpãr unul dar încã nu este demontat si ma preseazã timpul . Exista vreo modalitate sa gãsesc acea serie fara sa demontez si sa ma uit pe ele ? Toate au aceeași serie bãnuiesc nu ? Seria si marca ma intereseazã sa nu le iau greșit .
Skip ads

  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Tipul injectorului il cauti dupa codul motorului si producatorul sistemului de injectie(Bosch,Simens,Delphi,etc). Pe fiecare injector exista un cod ce trebuie introdus in calculatorul motorului,dupa inlocuire...
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
DMadalin379 a scris:Salut baieti . Am si eu o dilema , am un injector cu valoarea de + 2,5 ceea ce este destul de mult peste limita maxima a lui de 2 . Eu intentionez sa il reconditionez insa mecanicul mia spui ca el mi ar recomanda sa iau unul sh decat reconditionat , sau daca il voi reconditionez sa o fac doar la bosch. Ce ar fi mai bine sa fac , gandinduma si la varianta de a cumpara unul nou Question care este vreo 800 de lei ! Astept cateva pareri , multumesc !
Nou 800 de lei????Cine te-a mintit... Shocked Shocked
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR