Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • Batman

  • Mesaje scrise: 367
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B16SHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Posibil. Mie asta mi-au spus in service.
  • DUseriu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2021

  • Mesaj Privat
Buna ziua! Sunt posesor al unei Astra K 1.4 benzina (motor B14XE) din 2016 si am experimentat aceeasi problema in toamna anului 2019. Am fost la reprezentanta si mi-au schimbat rulmentul de presiune, in 3 saptamani. Dupa mai putin de 10k km, acum 4 zile am aceeasi problema. Am dus-o la un alt service deoarece cei de la Radacini Iuliu Maniu au uitat sa monteze un simering in 2019 si nu mai am incredere in ei. Va intreb daca pana astazi cei de la SACHS au remediat problema de constructie a rulmentului. Daca nu , cu ce producator as putea sa il inlocuiesc?
  • george_slz

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Buftea
  • Masina: Astra 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Cica genul asta de "situatii" legate de produse de orice fel, fac parte dintr-un proces bine pus la punct de producatori, se numeste "invechire planificata". In cazul autoturismelor, pe langa modele si culori noi in proiect, mici upgrade-uri de eficienta, mai sunt si defectiunile planificate la modelele curente. Deci, inainte sa va enervati ca ati dat un car de bani pe masina, ciuliti urechea si reparati-le cat mai repede si dupa aia aveti parte de masina visata, asta daca nu e cu adevarat defecta. Un lant de defectiuni, nu le-ar conveni nici producatorilor, pt ca ar face cumparatorii sa se reorienteze. Managementul service-urilor de reprezentanta pb merg periodic la intalniri cu producatorii care ii pun in tema cu cat de "profitabil" e noul model.
Sunt magari nu? Da si nu. Daca doriti sa priviti mai in ansamblu lucrurile, mergeti pe youtube si cautati: veritasium light bulb si va veti....lumina.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR