Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • nr1cristi

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1994 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Salutare dragi colegi, intentionez sa achizitionez un opel astra J cu motor de 2000 CDTi-ul
niste pareri oneste nu mi-ar strica:
pro? , contra?

multumesc!
Skip ads

  • damnatu

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Uita te in topic ul cu insignia, e acelasi motor. Citeste la subiectul "E plina romania de insignia cu motoare stricate" ceva de genul.
  • andu.frf

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 Dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salut ! Sunt posesorul unui Opel Astra j , an 2012 , 165cp , de circa 2 luni . A fost cumparata din Romania la "cica" 180.000 km , dar reali 208.000 km ( nui bai ), Eu unul sunt multumit de ea , dar sincer a fost atractia prea mare pt a rezista tentatiei . Am cochetat cu ideea de a cumpara motorul de 130 cp , dar am fost bucuros cand am gasit cu motorul de 2.0 165 cp, sunt multumit de aspectul ei si de multimea de dotari! Dupa ce am cumparat masina a fost la service pt a schimba : distributia , filtre , ulei , pompa apa , rolele , cureaua de accesori ! Cam asta a fost prima intalnire cu mecanici ! Acum a primit un set de jante cum " doream " eu ! Repet ... sunt multumit , contrar sfaturilor si parerilor venite de peste tot ! Dupa Opel G, H ... a venit si randul J Break. Pentru mine este o mica nedumerire cu consumul "dat " de actuali posesori de Astra j , circa 6 l / 100km , ! Doar atat ... eu fara 7l / 100 km afara pe autostrada nu scap.. Dar sunt multumit de masina si consum . Sper ca am "ajutat" un pic in luarea unei decizii legate de acest tip de motor ! Bafta multa !
  • andu.frf

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 Dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat

Skip ads

  • ska

  • Mesaje scrise: 847
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2015 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Si eu am o Astra J din 2015 ( an fabricatie ), luata anul trecut in aprilie din Germania cu 25.000km la bord.
Momentan am undeva pe la 67.000km si nu am avut nicio pb. Inca... Laughing ( sper sa nici nu am )
Tot A20DTH de 165cp. Cutie automata.
Sincer consumul meu mediu, de cand am luat masina e de 8.2, calculat la pompa.
Afara, autostrada, 145-150km tempomat, consumul e pe la 6,2-6,5 depinzand de sezon, trafic etc.
Oras... acum ca e f cald real sta undeva pe la 9,5-10.
Singura pb cu masina e ca e FOARTE grea.
  • nr1cristi

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1994 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2010

  • Mesaj Privat
interesante pareri si opinii... va multmesc oricum de sugesti si idei.. dar pana voi lua o decizie in sensu acesta v-a rog sa continuati spunandu-va impresiile parerile fie si pro si contra! Wink
- va multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR