Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Cu regret va spun ca a venit vremea sa ma despart si eu de Opelul meu, pe marti predau actele si cheile noului proprietar. Am un usor regret pentru ca masina asta m-a adus in acest forum, insa sunt oarecum obligat sa o vand, avand alte prioritati ( amenajarea noii locuinte). O sa ma reintorc la Dacia break, dupa mine cea mai "harnica" masina; am mai avut una si cred ca la capitolul "carat materiale de constructii" e cea mai buna.Sper ca intr-un timp nu prea indepartat sa pot intra iara in Clubul Opel-istilor. Smile
Skip ads

  • eagle

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 YI7DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2007

  • Mesaj Privat
greu , dar si cand te vei intoarce cu un Astra H...
cel putin eu asta i-ti doresc
bafta,
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
faptul ca iti vinzi masina nu inseamna ca esti exclus de aici. Ce ne uneste e pasiunea pentru Opel-uri , nu neaparat proprietatea unui asemenea exemplar. Poate proprietatea ne face sa ne unim in aceasta comunitate.... dar apoi... nu conteaza ca conduci Dacie, esti bineprimit printre noi Smile
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
promit sa stau incontinuare cu ochii pe forum chiar daca nu o sa mai am Opel-ul; e un forum minunat care deja imi da dependenta. Laughing . Cu siguranta ca ma voi reintoarce la Opel, atunci cand conditiile vor fi mai favorabile.
Skip ads

  • pystha

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2006

  • Mesaj Privat
speram ca intorcerea sa se produca cat mai repede
mult succes si bafta la amenajarea locuintei Smile
  • Jacks

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Oradea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2005

  • Mesaj Privat
sa dea d-zeu sa te lovesti de un opc cat de curand Dorule. evident la figurat Laughing Laughing
  • JURISTU '

  • Mesaje scrise: 237
  • Locatie: TIMISOARA
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2005

  • Mesaj Privat
jE a scris:faptul ca iti vinzi masina nu inseamna ca esti exclus de aici. Ce ne uneste e pasiunea pentru Opel-uri , nu neaparat proprietatea unui asemenea exemplar. Poate proprietatea ne face sa ne unim in aceasta comunitate.... dar apoi... nu conteaza ca conduci Dacie, esti bineprimit printre noi Smile


jE are dreptate.Eu am vindut B-ul meu in toamna lui 2005, si inca sunt
activ pe forum, desi acum am un Renault de care, de altfel, sunt foarte multumit.Dar dupa Vectrutza mea tot mai suspin ....

De fapt, forum-ul este home page-ul meu ....
Smile
Numai bine.
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Poti ramane aici cu noi nu trebuie sa fi posesor de opel.
Skip ads

  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Vorbeste cu FOCA, incet incet o sa deschidem o sectiune in forum pt posesorii de "Jaguar" Smile

Oricum multa bafta si sa te ajute Dumnezeu sa iti iei un Opel cat mai repede.
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
ezac la Foca ma gandeam si eu, el continua traditia veche de trei generatii a clubului Smile nu cred ca este obligatoriu sa ai Opel ca sa intri pe forum
  • costi petrescu

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2006

  • Mesaj Privat
este greu de conceput viata fara Opel. Daca va fi s-o vand pe a mea, nu cred ca as alege alta marca. Poate ar fi mai simplu daca nu ne-am atasa atat de mult de masina. Dar cine poate?????
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Va multumesc mult pentru urari sa dea D-zeu sa ajung iara cat mai curand posesor de Opel; mi-a placut mult masina asta si vorba lui "marius radu" nu m-a lasat la greu.
Vazand ce ati scris in cele cateva zile de la primul post , observ ca deja exista pe forum o comunitate a fostilor posesori de Opel care au ramas simpatizanti Opel, asemeni mie fie chiar si pentru comunitatea creata aici de dragul acestei masini.
Skip ads

  • vlazduhu

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2006

  • Mesaj Privat
subscriu. Opelul meu sta pe trotuar de aproape un an, dar tot intru zilnic pe forum sa vad ce se mai discuta, in contradictoriu sau nu. Iar la masinuta (Zilber, pe nume) ma gandesc cel putin la fel de des, chiar daca acum merg cu o Ibiza nou nouta (nu e a mea : ( Din pacate, nu imi plac noile modele Opel, dar un astra F sau G, sau GTCul nou nu le-as refuza niciodata.
  • dancraciun

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2006

  • Mesaj Privat
LA REVEDERE VA SPUN SI EU !


Dupa cum ati observat in ultima vreme am fost foarte Smile inactiv atat pe forum cat si la intalniri! Ei bine in toata aceasta perioada am avut destule problemute cu masina si inca cred ca mai are asa ca m-am hotarat sa o vand! Am gasit si cumparatorul iar saptamana viitoare facem actele! Vreau sa va multumesc tuturor celor care m-ati ajutat in diverse situatii fie si cu un sfat! Deci ... nu voi mai fi om al clubopel romania Sad pentru ca masina nu va mai fi un opel ci o kia cee'd ! Pe 10 mai ma duc sa o ridic de la dealer! Sunt foarte incantat si emotionat de noua achizitie dar totodata imi pare rau pentru club ! Asa ca va spun la revedere... dar cine stie ... poate mai mai primiti din cand in cand pe langa voi la o intalnire doua Smile
  • Alexandru Vlad

  • Mesaje scrise: 329
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Sa nu uitati sa spuneti si la cei la care vindeti masina de CLUB OPEL!
In rest va urez toate cele bune , multa sanatate si sa auzim numai de bine! Wink
  • dancraciun

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2006

  • Mesaj Privat
iti multumesc si cu siguranta cel care o cumpara va deveni un membru ! are foarte multe de invatat de la voi Smile
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Nu inteleg de ce se spune "va spun la revedere"... Asa cum spuneau botosu si roBERT nu trebuie sa ai opel ca sa fii prezent la intalniri si pe forum. Dupa cum ziceau si ei eu de vre-un an si ceva nu mai am Opel (de fapt masina...) insa nu m-a impiedicat sa vin cu acea superbitate de jaguar (aka jeguar) si mai nou cu golanul de imprumut...

In concluzie, indiferent de ce masina va veti lua, daca sufletul va e alaturi de acest club sunteti intotdeauna bineveniti.

Foka

LE: cred ca suntem 2 fondatori care nu avem Opel, deci se poate.....
  • angel

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 1.3 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Corect, si eu am ramas in clubul corespunzator masinii anterioare - nici nu m-a dat nimeni afara (din contra), nici nu m-am gandit eu sa-i las dupa ce mi-am vazut sacii in caruta (la figurat) Razz
Inca sunt mai atasata de ei, pentru ca ii stiu mai bine si pentru ca am fost in vreo 6-7 deplasari prin tara impreuna. Iar gratarele si berea unesc oamenii Very Happy.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR