Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • AparTe

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Salut dragi posesori de Opel si nu numai, De curand mi-am achizitionat un Opel astra 1.6 16v din 2001 in 2 usi, Sunt foarte multumit de el si deja am inceput modificarile, dar am doua probleme ptr care as avea nevoie de ajutorul vostru,
1 nu imi functioneaza lampa ptr iluminat numarul, am desfacut, am controlat becul, este bun, dar nu stiu ce are , se poate sa fie siguranta, dar nu stiu care este din tot acel panou, stie careva unde este pozitionata siguranta ptr lampa de numar ?
2 cand am achzitionat-o claxonul functiona, dar am tinut o data mai mult de 4 secunde apasat pe buton, si nu a mai mers ,, cred ca si in acest caz este tot vreo siguranta, dar nu stiu unde este plasata in tablou, ma puteti ajuta ? sau poate este altceva, s-o fi ars claxonul Laughing
Va multumesc si am sa revin cu poze cu masina ptr ca cred ca sunte-ti curiosi sa vede-ti cum arata Razz
Skip ads

  • circuitz

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Daca este arsa siguranta ,nu merg nici luminile din bord asa a fost la mine ,siguranta se vede daca este arsa ... desfaci "buzunarul" si te uiti si u putin peacolo la mine era una maro de 7,5...
  • Lovrin

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Atasez o poza cu schema la sigurante poate te ajuta cu ceva!
  • dandobre

  • Mesaje scrise: 1,194
  • Locatie: Zarnesti , Jud Brasov
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
pentru becul de la numar desfa mufa si curata bine cotactele. Asta e boala lor pentru ca se prelinge apa in zona aia. La claxon poti sa incerci la fel, sa cureti f bine mufele. Daca nu functioneaza nici asa e posibil sa fi ars claxonul
Skip ads

  • AparTe

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos, am sa verific sigurantele, si mufa despre care ati adus discutia
  • AparTe

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2012

  • Mesaj Privat
era de la mufa , era oxidata rau, , sa rezolvat , acum am lumina la numar, Multumesc baeti
  • FUngureanu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2017

  • Mesaj Privat
nici mie nu imi merge lampa de lumina la numar azi mergea si cand am vrut sa schimb un bec sa pun cu leduri a trebuit sa inversez firele s-a aprins putin si dupa mi sa stins si nu stiu care e siguranta.. ma poate ajuta cineva ?
  • FUngureanu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2017

  • Mesaj Privat
la opel astra g z16xe
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR