Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • BFlorin814

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Salutare!
Am achizitionat de curand un vectra c din Uk,2006,motor 1.9 cdti...toate bune pana zilele trecute cand a picat servodirectia...neavand baterie(se descarcase)m.a tras un amic pana la service ca se dezamorsa motorul pe la filtrul de motorina...si am dus.o sa o repar...dupa tractarea aceea fara baterie,a inceput sa faca figuri servo...la inceput mergea dar avea parca niste,,noduri"scapa uneori mai greu...parca as fi virat cu roata in bordura...in timp sa mai lasat,si.a mai revenit...dar precaut,cum sunt,am luat alta pompa sh de pe net...am schimbat.o pe cea veche,am pus alt ulei(verde) si a mers doar in garaj cand am facut proba...apoi iar a picat...am dato jos iarasi si am schimbat.o cu cea originala de pe masina...a mers toata ziua...am avut si itp.ul astazi(norocul meu)am trecut inspectia cu bn,inclusiv cu farurile...(le.am desfacut si le.am modificat)dar spre seara iar a picat servo...nu mai stiu ce sa mai fac...am dat si cim.ul jos,am verificat...am pus.o pe tester...cim.ul este ok,dar baiatul mi.a zis ca e de la pompa...faza e ca inainte imi aparea martorul cu volan si semnul ! dar acum cand a picat servo,nu mai apare martorul acela...sunt terminat...nu mai stiu ce sa mai fac...daca aveti un sfat sau o indrumare va rog sa ma ajutati!
Nr:0753638236
Skip ads

  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
A verificat cineva sigurantele care alimenteaza pompa de servo?Si inca o chestie ...la motorizarea ta nu se poate dezamorsa filtrul de motorina!
  • deleted-46863

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Ai verificat daca iti incarca alternatorul si cat?
  • BFlorin814

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Pai daca nu erau bune sigurantele,nu arata ceva pe tester?
Skip ads

  • BFlorin814

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Nu am verificat cat incarca alternatorul...
  • deleted-46863

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
citeste problemele pe forum ca sunt f.multe cu problema asta . daca nu citesti sa te informezi du-te la service sa-ti ia aia banii. ti-am zis de incarcare dar nu ai inteles, tu ai servo electrica si daca nu incarca cat trebuie alternatorul nu ai directie .
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
BFlorin814 a scris:Pai daca nu erau bune sigurantele,nu arata ceva pe tester?
NU,nu arata nimic
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR