Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • iulian...

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Salut ma puteti ajuta cu un sfat cu pot schimba un bec in bord. nu mai merge becul din partea dreapta din bord, poate ca nu face bine contact ca sa stins si apoi sa aprins ,apoi la cateva zile nu sa mai aprins si asa a ramas. celelalte doua merg dar cel de unde indica carburantul nu se mai aprinde si nu stiu cu pot sa-l schimb. Este complicat?
Skip ads

  • TKings

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Ãla se aprinde numai când nu ai benzina
  • iulian...

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2013

  • Mesaj Privat
MULTUMESC PT SFAT DAR ESTE VORBA DE LUMINILE DIN BORD, CAND SE APRIND POZITIILE CEL DIN DREAPTA NU SE MAI APRINDE, SE APRINDE CEL DIN MILJOC SI CEL DIN STANGA. POATE NU FACE CONTACT BINE PT CA PRIMA DATA SA APRINS DUPA CE AM LOVIT BORDUL CU PALMA DAR ACUM ESTE STINS SI ASA A RAMAS.
  • iceman61

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2014

  • Mesaj Privat
http://www.youtube.com/watch?v=_cPDwL9gW2I
Skip ads

  • iceman61

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Cele de la ceasuri cred ca sunt de 3 W, sa nu pui mai mari ca se topeste plasticul, cred ca sunt numai 2, nu 3 becuri.
  • iceman61

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Eu am desfacut bordul conform tutorialului si am inlocuit becul de la odometru si cele 4 de la MID.
  • SSorinSolzeaSorin

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2017

  • Mesaj Privat
am schimbat si eu un bec de la pozitie spate si acum nu mi se mai aprind luminile in bord de la pozitie si faza scurta ,ce ar putea fi?
  • iulian...

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Salut este posibil ca atunci cand ai schimbat becul sa faci un scurt si sa ars siguranta . Verifica sigurantele din masina .
  • iulian...

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Salut daca ma poate ajuta cineva cu un sfat va rog. Am schimbat becul in bord dar acum nu se mai aprinde ceasul cu data de la afisajul de la casetofon . Ma puteti ajuta va rog? Am pus mufa in spate dar nu se mai aprinde.
  • iulian...

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2013

  • Mesaj Privat
iulian... a scris:Salut este posibil ca atunci cand ai schimbat becul sa faci un scurt si sa ars siguranta . Verifica sigurantele din masina .
Da ,am verificat sigurantele si pare sa fie totul OK nu stiu ce poate fi.Sti cumva o siguranta anume? Nu cred ca sau ares becurile amandoua. si daca cumpar alt afisaj nu stiu daca rezolv problema.
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
iulian , vezi ca in spatelele ceasului ala care nu se mai aprinde la tine ( tid sau mid ) este o mufa , poate ai scos mufa cand ai demontat bordul si nu ai mai pus-o la loc sau daca nu ai stiut cum se scoate mufa aia ( are un sistem de blocaj) poate ai intins firele alea prea tare si o fi iesit vreunul din papuc ( desi nu cred ca sunt ancorate bine acolo . Mai desfa odata bordul si verifica mufa aia , greu de crezut ca din 4 becuri cat are mid-ul nu iti merge niciunul .
  • iulian...

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Am sacos mufa si am puso la loca de 4 ori si acelasi lucru si da, am avut grija ca am scoso, in legatura cu siguranta care o are.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR