Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • gialdi

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Buna Ziua tuturor!
Am si eu o Astra 2.0 dti din 2003 adusa din Germania si cand am fost la RAR pt autentificare am constatat ca seria la motor nu se vede deloc(din cauza ca a ruginit) dar se vede f putin tipul motorului(Y20DTH).Actele leam facut eu dar cei de la RAR mi-au spus ca la verificare la ITP peste 2 ani pot avea probleme daca nu o se mai vada nici tipul motorului...Daca poate cineva sa-mi dea o sugestie cum pot rezolva problema ii multumesc anticipat.
Skip ads

  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Iti pot da eu o sugestie, aceasi problema si la mine aceasi masina acelasi motor serie ruginita masina din 2001, m-a pus sa completez o hartie cum ca stiu ca motorul nu are serie , si cand i-am intrebat daca e de bine sau de rau mi-au zis ca daca vreau sa schimb motorul nici nu ma mai complic sa trec pe la ei cu acte, deci stai relax ca nu ai cums a ai probleme Wink
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
la fel si la mine imi scrie in carte ca seria moror nu poate fi poansonata, dar cei de la rar nu mi-au pus sa scriu nimic
cel mai bine ar fi sa iti poansoneze cei de la RAR seria sau sa iti scrie in CI fara serie motor/ nu poate fi citita, cei de la ITP te vor trimite la RAR peste 2 ani pentru a rezolva problema, si atunci cine poate sti ce complicatii vor mai aparea
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
la Y20DTH seria motor nu poate fi pansonata - asa scrie in identificarea mea de cand am luat masina. stai linistit. motorul e piesa de schimb. o sinlocuiesti fara probleme. sa fie acelasi tip.
Skip ads

  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Pai tocmai asta cred ca e problema. Ce se intampla cand nu se mai poate citi nici codul motorului. Daca nu se vede seria, e simplu. Se scrie in CIV "fara serie". Insa daca nu se mai vede nici codul motorului, ce se intampla?
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
se vede in alta parte (cei de la RAR stiu) ce tip de motor e, ce an de fabricatie are, unde a fost produs/asamblat etc, de obicei mai sunt niste litere care indica anumite detalii despre masina in dreptul galeriei, pe blocul motor
  • gialdi

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Pai ,oameni buni...cum motoru e piesa de schimb... ce dupa 2 ani eu schimb motoru?...motoru merge f bine ...cum sal schimb?
Eu cred ca cei de la RAR ar trebui sa poansoneze alta serie dar nu sint sigur de asta...a mai trecut cineva pri asa ceva?
  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
N-a zis nimeni ca trebuie sa-l schimbi, dar seria motorului, in mod normal, n-ar trebui mentionata in actele masinii, tocmai pt. ca este considerat piesa de schimb.
Dar noi am ramas ca pe vremea lu ceasca: birocratia in floare, cat mai multe acte si serii si autorizatii, samd
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
cand am facut autentificarea acu' mult timp astia de la rar au spus ca e problema mare la opel asta cu seria ruginita . e la moda cica Laughing
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Puteti sa imi explicati cam unde anume gasesc pe motor seria/tipul? Niste poze m-ar mai ajuta. Multumesc anticipat
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR