Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • DKings

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Am un opel Vectra B 1997 , motor 2.0i benzina.
Întrebarea mea este :
Mașina nu a mai circulat din 2012 pana anul asta când am cumparat-o , din spusele vânzãtorului și stickerului pe mașina distribuția și pompa de apa a fost schimbatã in 2010 când ea avea 270.000 de km și ceva , acum in 2017 ea are 330.000 și câțiva km nu mai știu sigur și întrebarea suna cam așa : dacã schimb doar curea momentan și apoi schimb și rolele și pompa de apa exista ceva pericole ? , momentan nu am 500 de lei pentru tot kitul plus mâna de lucru , și m-am gândit sa schimb acum cureaua și dupã o luna maxim o luna jumate și restul ( role și pompa de apa ) , sau dacã știe cineva un kit ieftin pentru mașina sub 400lei nu conteazã marca
Opel Vectra B 1997 Hachbank 2.0i benzina 136cp cod motor X20XEV sau datimi un sfat ce sa fac
  • raz40

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2016

  • Mesaj Privat
eu am schimbat doar cureaua si rolele de 3 luni. nu se intampla nimic, dar trebuie sa verifici daca are joc axul pompei de apa.
  • Radovan_eu

  • Mesaje scrise: 1,311
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Si eu am schimbat de curand doar cureaua cu una noua, am montat o pompa apa cu care venise initial masina ce nu avea joc si scurgeri, iar din mai multe role am ales ce era mai bun si le-am montat.
Distributia ce o aveam pe masina avea cam 30000km, cureaua cu doi dinti pocniti la baza, pompa cu scurgeri si joc, role cu joc si galagioase. Daca ale tale sunt bune, pune doar cureaua, iti trecomand Conti.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR