Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • pepex

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
As vrea neaparat sa stiu cine produce amortizoarele puse din fabrica pe opel. Vreau sa le schimb si sa le combin pe cele de la reprezentanta cu unele luate de la un alt furnizor si as vrea sa fie acelasi producator. Cineva spusese ca boge echipeaza de fabriga opel dar nu stiu cat de adevarat este.
Skip ads

  • Dr.Opel

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1984 13N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Eu am pus pe fata sachs pe gaz (aveam monroe pe gaz) si pina acum (50 000 km) sunt f multumit. Cele pe spate (tot monroe pe gas au peste 300 000 km si inca sint ok (cam tari, insa cind e masina goala :roll: ). Cele pe fata cind le-am schimbat erau inca bune, tari, masina statea perfect pe drum insa daca tot am dat jos fuzetele pt schimb de rulmenti am schimbat si amortizoare si flanse. Erau originale scfria pe ele anul fabricatiei 1983 ca s-a crucit si mecanicul cind le-a vazut cit de tepene erau inca... si nu le prea menajasem deloc.
  • pepex

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Eu sunt interesat sa aflu exact cine produce pentru opel amortizoarele. Vreau sa imi pun boge turbo si fata si spate, am arcuri sport.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Nu conteaza cine echipeaza dn fabrica masina . e aproape imposibil sa gasesti amortizoare din alea . Chiar si dealerii sub minciuna ca au piesele originale , la amortizoare e cam imposibil sa i le dea pe alea originale .
ce stiu este ca la astraHB amortizoarele originale nu sunt pe gaz , ci pe ulei .
Skip ads

  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Eu am schimbat astazi amortizoarele pe fata si pe cele originale scria DELPHI, asa ca e cam greu sa gasesti asa ceva, numai la Comanda.
  • Andrei_gsi

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 1.8 136 HP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2006

  • Mesaj Privat
am si eu o intrebare: ce diferentza este intre gaz si normal ?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR