Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
s-ar putea sa stiu cit costa. e disponibila si pentru sedan, nu numai pentru hatch.
varianta aia cu campus a aparut mult dupa momentul la care ma refeream eu. sedanului i-au spus intii clio symbol si apoi au renuntat la "clio" din denumire, a ramas doar symbol.

logan mcv si logan van sint de fapt aceeasi masina cu alta echipare. asta nu le face sa fie doua masini diferite. pentru asta trebuie sa fie diferente mai mari.
e prima data cind vad pe cineva spunind ca exista doua masini, sandero si logan hatchback (nici nu m-a interesat prea tare subiectul, cel mult ca fapt divers). spune-mi si mie care sint diferentele (in afara de motorizarea care am spus deja ca va fi alta la noi fata de brazilia), eu nu le vad.

ps: nu am chef de cearta, chiar sint curios. poate sint doua masini diferite si nu stiu eu.
Skip ads

  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
A, stai linistit ca nu ma certam cu tine... Very Happy
Eu stiu ca a aparut Renault Clio, apoi Renault Clio Symbol (o data cu inceperea productiei in Turcia) si apoi au renuntat la numele de Clio si a devenit Renault Clio Symbol.
Cat despre partea cu Sandero si Logan hatch nu pot sa spun decat ca asa se zvoneste pe la mine pe la lucru si daca oamenii aia nu fac toata ziua altceva decat sa vanda masini... am luat-o de buna! Intr-adevar, s-ar putea sa ai si tu dreptate pentru ca un zvon e un zvon. Oricum, pozele sunt asa ca sa iti faci o idee, daca iti amintesti inainte sa apara MCV-ul eu am vazut cu totul alte poze si chiar un filmuletz iar cand am vazut masina live am ramas uimit cat de diferita era de poze si cat de apropiata de berlina. Poate iti mai amintesti... scutul ala cromat chiar ii dadea un spor de eleganta... eu nu l-am vazut nici in ziua de azi la nici o varianta de echipare de la Dacia.
Oricum, tot ce apare nou in gama Dacia, Renault si Nissan trece si prin mana mea asa ca ramane sa vad cu ce mai vin francezii.
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,529
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sunt ceva informatii in numarul din martie al revistei auto motor si sport
acum ma ochiometrsc si eu la "za neu car"
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,529
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
vax sunt vreo 20 de cuvinte si o imagine
in imagine se poate vedea ceva ce seamana cu o "laguna" asa cum e trasa fotografia.
nimic relevant doar ca RENAULT vrea sa se faca de ras la GENEVA 2008 cu "tigaia" asta.
Skip ads

  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
nu cred ca se vor face de ris.
masina prezentata probabil va fi mult peste ce se va produce efectiv (cum au facut si cu mcv-ul, care arata mult mai bine la salon - germania parca?). si in plus, va fi prezentata sub emblema renault sau dacia? dacia o sa aiba stand la geneva, chiar daca expozantul este renault suisse.


LE: da, mea culpa. se pare ca cei de la dacia vorbesc de Logan hatchback ca si cum ar fi alta masina, dar precizeaza ca e de fapt derivata din sandero. adica probabil mai prost echipata, materiale mai slabe. aceeasi marie, cu alt nume. http://www.automarket.ro/st...n-sedan-9653.html
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
revenind: nu e logan hatchback, e sandero pina la urma. iar o sa fie nebunie la dealeri cind se aduce pentru test drive. cred ca ma duc sa o vad in alt oras, macar de curiozitate.
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Cred ca e cv mai prost ca si logan deoarece pare a fi o clasa inferioara si sa speram ca are esp ( sa nu se rastoarne peste opeluri Laughing ) interior asemanator, cea ce imi place sunt usile ca is mai reusite ca pe logan preturile is curios si dotari.
  • teodor

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2007

  • Mesaj Privat
aseara am vazut-o la tv , parca nu e chiar asa naspa si cica pret maxim 9500 cu toate dotarile (care or fi alea)
Skip ads

  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
haideti la mine la lucru sa faceti un test drive inainte de a "introduce" masina in test drive.... eu o sa ma plimb cu ea printre primele persoane dar nu cred ca e cine stie ce de ea...oricum pana la vara mai asteptam!
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Noua sigla, noua Dacia., noul site...descoperiti noutatea www.sandero.ro
P.S. Mie nu imi place!
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Cînd am zis "alt oraş", mă gîndeam la ceva mai apropiat, pe unde mai am drumuri. Doar nu o să merg la Timişoara doar pentru "Săndel". Oi fi curios, dar nici chiar aşa.
Dar cum se face că o să aveţi maşina "înainte"? Ori se revitalizează fabrica Daciei Lăstun şi va face "Săndei"? (dacă nu e secret, caz în care ... pune şi tu o minciună Wink )
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
hahaha Nu pot sa cred ca au facut site butucului. Laughing Deja vad cum se inghesuie taximetristii clujeni la sandero, o sa fie liste de asteptare mai lungi decat cele de la Q7. Laughing
Skip ads

  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
@Sezran, nu e secret... Smile lucrez la dealerul Dacia de la mine din oras si ma voi ocupa de livrarile inclusiv ale modelului Sandero... si asa cum zice @elegance si eu am o vaga impresie ca se vor inghesui firmele de taxi si firmele de distributie (pentru agentii de vanzari) sa cumpere masina ca deh, am auzit ca e 9ooo de coco in varianta full options! Shocked
  • BAD_MF

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: IASI
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Noul Sandero si noul logo de la Dacia

[!] http://www.automotorclub.co...a-dacia/index.htm

Dacia a lansat la Salonul Auto de la Geneva noul model Sandero precum si noul logo al constructorului autohton preluat de catre Renault.

Precum spuneau si stirile aparute cu cateva saptamani in urma, noul Sandero a primit o schimbare a farurilor si a stopurilor precum si spoilarele care modifica in totalitate aspectul masinii. La interior au fost folosite mici modificari, volanul suferind in mare parte cele mai mari modificari precum si partea interioara a portierelor care contin elemente cromate.

Motorizarile vor ramane la fel precum la Logan si anume benzina 14.l de 75CP si 1.6l de 90CP, motorina 1.5 DCi o varianta ce dezvolta o putere de 70CP si alta de 85CP.

Noul Sandero foloseste actuala platforma tehnica de pe Logan, garda la sol aceasi ca si la Logan adica de 155mm, la fel de generoase sunt si dimensiunile care oferta o lungime a masinii de 4.020 mm, 1750 mm in latime si un ampatament de 2590 mm. Pasagerii din spate au o inaltime de 878 mm si un spatiu pentru genunchi de 145mm. Volumul portbagajului este de 320 litri in conditii normala, iar dupa rabatarea banchetelor volumul ajunge la 1200 litri.

In premiera Dacia ofera pe Sandero EBA adica un sistem de franare de urgenta si EBD si ABS. Din vara acestui an noul model Sandero se pregateste sa intre si pe piata Europeana, turca si nord africana.

Cei de la Dacia au mai pregatit o surpriza de proportii si anume sigla producatorului roman a fost restilizata grafic astfel pe Sandero dar si pe viitoarele modele nu se va mai folosi scutul DACIA ci acest nou logo.






[!] http://www.automotorclub.co...dacia/index-2.htm
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR