Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • danielpuiu

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Salut,

Am achizitionat si eu in urma cu o saptamana un Opel Insignia 2.0 160 cp si as dori cateva pareri din partea voastra.Astazi pentru prima data masina a cerut regenerarea filtrului de particule.Toate bune si frumoase,am tras pe dreapta si am tinut-o turata la 3500 - 4000 turatii aproximativ 5 minute.Dupa 4 minute cred,a inceput sa scoata un fum de zici ca era tractor,iesea fum de sub masina , de sub roata dreapta spate,iar cand am plecat dupa loc mi s-a parut ca iese foarte putin fum si pe langa duzele de parbriz.Initial am crezut ca masina a luat foc. Sad

Please help me cu ceva sfaturi sau ce trebuie inlocuit.
  • xcuseme

  • Mesaje scrise: 1,458
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Isuzu Y17DT 16v 55kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Regenerarea masinii se face in mers, in nici un caz pe loc. Si in nici un caz nu tii masina turata la 4000rpm 5min pe loc.
Du-te la un tester (esti din bucuresti, recomand EDS Auto - la maiandrei) si vezi in ce stare ti-e masina. Monteaza-ti led in oglinda stanga pentru a vedea cand isi face regenerarea. Si pe viitor, la o regenerare, nu stai pe loc. Iesi in trafic si mergi pe cat posibil constant peste 2000rpm. Nu e neovie sa-i dai 40000.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR