Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • nelutzu_832000

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2011 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Tubulatura aia nu are colier, doar o siguranțã, si se si misca, ca draq...o sa mai vad exact ce e de facut...mersi de sfat
Skip ads

  • ruk

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2002 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2013

  • Mesaj Privat
nelutzu_832000 a scris:Va salut. Am si eu o problema: am o astra j 2011 1.7 cdti 110cp, am avut un fluierat la turbina ( cred ca la turbina) cand acceleram intre 2000 si 2400 rot/ min, dar de ceva timp nu se mai aude acel fluierat...acum am obs ca la tubul care intra in egr ( sau asa cred) este mult ulei in jurul lui...o sa atasez o poza cu zona cu pricina...cunoaste cineva despre ce e vorba, e grav, necesita service rapid??? Mulțumesc!!!



ai rezolvat problema?
  • nelutzu_832000

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2011 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Nu am rezolvat nimic deocamdata...
  • GMihai212

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Salutare grup.pana la urma e normal acel fluierat la turbina?mi sa pus turbina noua "made în România"dar dupã 2 sãptãmâni a început sa se audã iar acel fluierat.se aude dacã o accelerez pe loc și în treapta 1 ai 2 pana în 2000 de rotații.dupã care o calc mai tare nu se mi aude fiindcã o acoperã sunetul motorului.
Skip ads

  • Rfomitescu

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Germania
  • Masina: Astra 2011 0035 AST
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2023

  • Mesaj Privat
Salutare la toata lumea!
As vrea sa dau turbina jos sa o trimit la rectificare, ma puteti ajuta cu indicatii pt demontare? La ce trebuie sa am grija? ce trebuie sa demontez?
Multumesc frumos!
  • paul2004

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2013

  • Mesaj Privat
De ce nu te duci cu masina la un service specializat pe turbine(ii suni inainte)...ei o demonteaza.....poate au deja una pe stoc reconditionata....si ti.o si monteaza pe masina.
  • Rfomitescu

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Germania
  • Masina: Astra 2011 0035 AST
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2023

  • Mesaj Privat
Pai de asta vreau sa o dau jos sa o trimit la recondiționat, sunt in Germania si cei ce recondiționeaza nu se ocupa cu demontatul/montatul pieselor.
  • V299

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2023

  • Mesaj Privat
Aceasi problema am și eu, se aude un scartqit(fluierat) între 1600 și 2000 de ture, nu cred ca din 2010 nu se gãsește o rezolvare la el, eu când aud ca e normal, mor, cum dracu sa fie normal, pe lângã asta parca o și tine un pic pana la 2000,dupa parca trage mai bine, chiar nu existã o rezolvare?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR