Ai uitat parola?

• robbyfb

• Mesaje scrise: 2
  • Masina: Insignia din 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat in: 03 Oct 2017

• Garaj Mesaj Privat
Buna seara. Sunt nou pe acest forum deoarece am achizitionat acum o luna un Opel Insignia Sports Tourer, motor 2.0, 160cp.

Astazi spre neplacerea mea in timpul unui mers normal mi-a aparut martorul in bord “frana de mana electrica” (nu stiam in momentul ala dar am cautat in manual). Alaturi de eroare scrie Service Vehicle Check. Revizia a fost facuta acum 2 luni.

Martorul se aprinde dupa 10 minute de mers cam asa, uneori se mai stinge dar apare garantat dupa cateva minute de mers. Mentionez ca frana electrica de mana merge atat trasa, cat si coborata.

A mai patit cineva asta ? Daca da, cum a rezolvat-o? Va multumesc anticipat. Am adaugat si poza

• Daniel

• Mesaje scrise: 2,409
  • Masina: Astra A17DTJ din 2012
  • Cont inregistrat in: 06 Dec 2004

• Garaj Mesaj Privat
Placute mai ai?
  • robbyfb

• Mesaje scrise: 2
  • Masina: Insignia din 2009
  • Cont inregistrat in: 03 Oct 2017

• Garaj Mesaj Privat
Repet, am masina de doar o luna. Sa aiba legatura placutele uzate cu martorul de frana electrica ? Vineri am programare la service insa pana atunci stau cu inima purice.
Din cauza aceasta am spus sa postez, sa intreb aici.

Va multumesc din nou de timpul acordat

Edit: plus de asta daca ar fii de la placute e normal sa imi bipaie martorul continuu in mers? Ma gandesc ca ma anunta doar, nu bipaia continuu Vehicle Check
  • vvede

• Mesaje scrise: 122
  • Cont inregistrat in: 04 Jan 2007

• Garaj Mesaj Privat
Dpmdv ceva nu se prea leaga. Ai luat masina de 1 luna si esti sigur ca revizia a fost facuta acum 2 luni? Ma rog... Eu n-as fi asa sigur...
Cel mai prorabil este ceva ce nu ii convine la frana de mana - contacte imperfecte de ex. Du-te la o reprezentanta
  • mariuspara

• Mesaje scrise: 1
  • Masina: Insignia B20DTH din 2011
  • Cont inregistrat in: 10 Jan 2019

• Garaj Mesaj Privat
Salut, cum Ai rezolvat problema becului-franei de mana ? Ms

Intra si tu in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Solutii la probleme tehnice
check Mai putine reclame
check Intalniri locale