Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • nolob

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Cel mai probabil au imbatrinit materialele gen garnituri (burete), si s-au desprins, au cazut si au infundat orificiul. Daca nu merge sa bagi o sirma otelita, incearca cu un compresor sa sufli pe teava.
Skip ads

  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Nu ai nici-o sansa sa desfunzi,cum am spus trebuie demontat ,eu am incercat in toate felurile si pe sus pe la filtru de polen si pe sub masina cu o sarma subtire otelita.Curgea o perioada corect si dupa iar pe pres in masina.Dar ai zis ca nu ai mai folosit ac-ul ,deci banuiesc ca nu e asta problema.Ti-am mai spus verifica sub capota pe unde trage ventilatorul aer sa nu fie infundat cu mizerie.Sau poti demonta ventilatorul si vezi ce gasesti acolo si asa verifici si clapeta de recirculare daca e deschisa ,inchisa si daca lucreaza cand apesi butonul din bord.Eu cred ca tot pe acolo e problema ta,doar ca trebuie sa te chinui un pic ,altfel vorbim degeaba .Nu stiu daca ai verificat tu sa altcineva recircularea ,dar cel mai bine verifici personal ,nu e asa greu doar pozitii putin incomode.Sub presul de la pasager din fata dreapta esti sigur ca e uscat pt.ca sub mocheta este un burete destul de gros si poti apasa cu mana sa vezi daca nu este ud ,sau verifica in gaura aceea de langa prag unde e seria sasiului si vezi daca e umezeala.La mine acolo era fleasca si habar nu aveam daca nu imi spunea mecanicul de la rar cand a verificat seria acolo pt.indentificare.Bafta si spor la treaba.
  • vali_turetchi

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2010

  • Mesaj Privat
multumesc ptr sfat o sa incerc zilele astea cu aer pe teava aceea de sub masina sa vedem ce se intimpla si revin
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Vezi ca trebuie sa scoti filtrul si sunt cateva suruburi ca sa ai acces mai bine sub filtru ca acolo se strange praf fin si se infunda .Filtru este chiar pe captatorul acela de apa reziduala de la ac.O sa vezi cand demontezi.
Skip ads

  • vali_turetchi

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2010

  • Mesaj Privat
filtru de polen lam scos sa vad daca e vreo schimbare ori cu el ori fara el geamul nu il usuca stie cineva undeva in bucuresti pe cineva care se pricepe si stie ce sa faca in asemenea situatie/? va multumesc astept un raspuns de la voi platesc cit trebuie numai sa scap de belea asta multumes
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Incearca la EDS Opel...
  • vali_turetchi

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2010

  • Mesaj Privat
la opel stiam si eu e jupuiala curata poate in alta parte mai cu mila daca stiti/? multumesc
  • vali_turetchi

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2010

  • Mesaj Privat
sau stiti pe cineva care se ocupa de asa ceva si sti exact ce face multumesc
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Peste tot romanul cauta "mult, ieftin si bun..." ceea ce e greu de gasit! Economia de piata regleaza totul...!(sau ar trebui)...
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...60462&start=0
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR