Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • ATeodorMatei

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2017

  • Mesaj Privat
Salut. Mi-am cumparat de curand din Austria un Opel Zafira 2.0 DTI 16v din 2002.
Masina este super intretinuta, atat optic cat si estetic dar cateva pareri si sfaturi ma ajuta.
  • Topriceanu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Zafira 2004 Z16CNG
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2016

  • Mesaj Privat
O mașina buna ,de familie a mea e 1,6 benzina și gpl o am de un an jumate nu am avut probleme pânã acum cu ea la motor,mi a vãzut bobina de inducție și te sfãtuiesc dacã e sã ai probleme sa cumperi nou nu SH acum nu mi baga cãldurã îmi este înfundatã caloriferul și tot din cauza mea cred,deoarece am avut scurgeri pe la radiator și am bãgat aditiv in apa ceea ce mi sa spus cã a înfundat caloriferul sunt mașini ok dacatii la ea și o intretii.am mai avut probleme cu platourile dar asta din cauza drumurilor noastre
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
ATeodorMatei a scris:Salut. Mi-am cumparat de curand din Austria un Opel Zafira 2.0 DTI 16v din 2002.
Masina este super intretinuta, atat optic cat si estetic dar cateva pareri si sfaturi ma ajuta.

Salut.
Baga ulei sintetic 5w30 sau 5w40, indiferent de recomandarile "mecanicilor" - baga 10w40 ca are peste 1000.000 km.
Verifica furtunase retur injectoare, oringuri capac filtru motorina, sa nu se dezamorseze.
Poti baga 200-300 ml ulei 2T la un plin de motorina, pt. ungerea pompei.
  • ATeodorMatei

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2017

  • Mesaj Privat
Masina are 180.000 km. Sunt 99% sigur ca nu sunt reali. Dar am ramas impresionat de cat de intretinuta este. Masina m-a costat 1700 de euro cu tot cu adus in tara. Eu zic ca nu este un pret rau...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR