Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • LMuresan

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Sal am si eu o intrebare va rog dacã aveți puțin timp și mã puteți ajuta...
Ce model îmi recomandați
Referitor la cele douã ?
Multumesc frumos.
  • alinpicasso

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Eu îți recomand 1.7 le...îl am și trage fb e motorul de pe Isuzu sunt foarte reușite....1.9 au prb cu admisia egr ul și mai sunt... Eu am un 1.7 de o Luna de zile și m am documentat pânã sã iau mașinã 3 luni și la reprezentanta și la alți mecanici și pe forum urî....concluzia a fost 1.7....ca i paranteza ambele au prb dar la 1.7 e vb doar de regulatorul de presiune al pompei de injecție dar este remediabil și nu la motor....succes in alegere!😁
  • alinpicasso

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Eu îți recomand 1.7 le...îl am și trage fb e motorul de pe Isuzu sunt foarte reușite....1.9 au prb cu admisia egr ul și mai sunt... Eu am un 1.7 de o Luna de zile și m am documentat pânã sã iau mașinã 3 luni și la reprezentanta și la alți mecanici și pe forum urî....concluzia a fost 1.7....ca i paranteza ambele au prb dar la 1.7 e vb doar de regulatorul de presiune al pompei de injecție dar este remediabil și nu la motor....succes in alegere!😁
  • alinpicasso

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Eu am luat o din germania 2009 este ea cã an...motorul 1.7 dtj 110 cai...chiar sunt mulțumit de ea...acum vedem pe parcurs!
  • mad2max

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
conteaza f mult cum a fost intretinuta masina fiind sh....iti spun ca am 1.9 de 4 ani si mi s-a aprins de 2 ori check engine(a fost un senzor de pe dpf, si un senzor de pe filtrul de motorina), in rest motorul e bulletproof....problema cu galeria de admisie se rezolva cu bani putini....de exemplu injectoarele la 1.7 sunt mai sensibile ca la 1.9....egr/dpf/ambreiaj pica indiferent de marca, asa ca pune-ti bani deoparte oricum. La 1.9 mai e cutia de viteze mai sensibila(se poate reconditiona cu ~10 mil).....eu as merge oricand tot pe 1,9....cel mai fiabil este insa 1.7 de 80cp, care are volanta cu masa simpla(nu pica), turbo cu geometrie fixa (mult mai rezistenta).
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR