Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
un c20ne nu mai costa 400 euro.in oras un ne ia cam cu 2 l mai mult decat c16nz.
pt conversie trebuie sa schimbi cam multe.planetare,cutie,alternator, frane,etc.
Skip ads

  • electronistul

  • Mesaje scrise: 1,123
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2012 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Eu zic sã rãmâi cu C16NZ din pricina
minimal.madness a scris:Smile) am carnetul doar din iunie

Peste vreo 3-5 ani, mai vezi ce ºi cum.
  • minimal.madness

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1993 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Smile))) crezi ca o sa raman la 1.6 75 magari putere? Smile) nu ms . mai bine o vand si imi iau alta mai puternica
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
@electonistul cam are dreptate.
Skip ads

  • minimal.madness

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1993 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2009

  • Mesaj Privat
am intels ms mlt pt sfaturi .
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
minimal.madness a scris:Smile))) crezi ca o sa raman la 1.6 75 magari putere? Smile) nu ms . mai bine o vand si imi iau alta mai puternica

*
Vezi sa nu vezi vreun "magar" catarat in copac, cu masina cu tot... Crying or Very sad
  • minimal.madness

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1993 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2009

  • Mesaj Privat
nu imi place viteza,vreau doar sa am demaraj mai mare cand intru intr'o depasire.
  • electronistul

  • Mesaje scrise: 1,123
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2012 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Adevãrul e cã de-aia am vândut ºi eu F-ul cu C14NZ ºi am luat-o pe asta cu X16XEL. Acum ar merge ºi un C20XE sau chiar un C20LET. A venit criza, în schimb...
LE: eu am plasticul luat din 2003 ºi vreo 70 de mii de km conduºi.
Skip ads

  • adelin_carry

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2010

  • Mesaj Privat
te pot ajuta eu cu un motor c20ne
este impecabil, cu calculatorul original, fara consum de ulei,garantez asta, si la un consun de 8 % pana in 120 km/h
pretul este 280 euro fara capacul de delcou din pacate, este fisurat, dar e 50 ron la dezmembrari...
  • minimal.madness

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1993 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2009

  • Mesaj Privat
hmm..dragutz..ce sa zic ... dar faza e ca eu nu prea mai am bani acuma ..am bagat in vopsit bari fata spate , cumparat proiectoare , instalatia de proiectoare , iar cat de curand trebuie sa pun xenoane si pe ele , cum am si pe faruri si dupaia autocolant negru pe plafon si putin pe parbriz , ca un parasolar Smile
deci,...oferte nu pot sa iti fac,decat poate un calculator performant pe care il iau vineri Wink mi'am dat laptopul la schimb pe un pc cu intel core 2 duo ,320 gb hdd , 2mb ddram2 si placa video nvidia 8600gt pt jocuri special Wink incluzand monitor lcd de 19".calculatoru m'ar costa daca e sa il fac din piese vreo 25 de mil :)deci merita . oricum,astept un id sa ne auzim pntru mai multe detalii si om vedea cum facem.daca e bun motoru,...vedem noi!
pm cu idu d mes
  • Soso_sedan

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2009

  • Mesaj Privat
si dupa ce iti pui xenon in proiectoare, mergi cu ele aprinse zi/noapte ca e ceata sau nu?am dreptate?
  • minimal.madness

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1993 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Bineinteles . ca doar de aia am bagat atatia bani in ele Wink) in special noaptea :X ziua doar farurile ( DAR MAI MLT PENTRU CA PE PLOAIE NU SE VEDE BINE DRUMUL , DECAT DACA AI SI PROIECTOARE , IAR DACA EU AM GASIT HID XENON SLIM MODELE NOI CU ANULATOR DE EROARE FOARTE BUNE CU GARANTIE 2 ANI LA 300 RON CU TOT CU INSTALATIE LA UN PRIETEN DIN VALCEA CARE LE SI MONTEAZA, AM ZIS ...DE CE NU ? PENTRU CINE E INTERESAT SA AFLE , CONTACTATI'MA . GARANTEZ SERIOZITATE SI LUCRARE FOARTE BINE EXECUTATA LA UN PRET FOARTE ACCESIBIL ).

I'am pus in sf si semnalizari albe : http://img193.imageshack.us/i/p1010346h.jpg/ , nu portocalii urate cum aveam inainte : http://img685.imageshack.us/i/sdadt.jpg/ . eu zic ca ii schimba tot aspectul .
Bara noua model 94 cu loc pentru proiectoare,putin modificata : http://img708.imageshack.us/i/p1010314.jpg/ , care va da foarte bine cu grila , facuta la fel ( grilaj negru ) , iar dupa ce ii pun si autocolantul negru pe plafon si parbriz,va fi de vis , BINEINTELES TOATE ASTEA FACUTE CU BANI RELATIV PUTINI FATA DE ...TUNINGUL ADEVARAT ,deci va rog ... nu criticati Smile
Eu zic ca va iesi cate de cat ok ... nu va fi ca ...restul opelurilor astra F
Skip ads

  • Soso_sedan

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2009

  • Mesaj Privat
auzi, tu te gandesti macar catusi de putin cum deranjeaza proiectoarele tale cu "csenon" noaptea?
inca o intrebare:cunosti termenul de "ceata"?

stii de ce le zice proiectoare "de ceata"?

si inca ceva, scapa de benzile alea de leduri... Exclamation
  • minimal.madness

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1993 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Smile) sa inteleg ca esti deranjat de asta . da cunosc . dar sincer sa fiu mi le pun doar.. pentru placerea mea personala in 1 rand iar in al 2lea rand cum am si mentionat mai sus , pentru ploaie Smile se vede f prost pe ploaie . in oras nu cred ca le voi folosi, imi pun xenon pt ca au lumina aia alba foarte frumoasa si ca sunt puternice Smile URASC lumina becului , oricat de "alba" ar scoate el lumina . xenonu e la putere. proiectoarele mele sunt pe lupa...deci iti dai seama ce lumina va face :X hai ca eu ma bag la somn maine am zi grea .
noapte buna
  • Soso_sedan

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2009

  • Mesaj Privat
da, dar daca te-ai trezi cu o amenda cam ce ai zice?si apropo, crezi ca xenon pe faruri originale cu sticla cu striatii nu deranjeaza?asa numa, de curios?
si cu toate astea..nu ai raspuns...stii termenul "ceata"?
  • minimal.madness

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1993 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Da stiu termenul ceatza Smile si pe ceatza,cu xenonu eu nu am ce face,pentru ca nu e bun,dar la cat merg eu cu masina ( doar valcea-sibiu si inapoi si valcea-dragasani la bunici ... ) nu consider ca am nevoie de becuri galbene pe pr.pentru ceatza.va strica tot aspectu .pana la urma fiecare cu ce il doare.iar amenda..o platesc eu nu tu Razz

Cat despre benzile de leduri,dupa ce imi pun proiectoare,nu imi mai pun benzi d'alea Smile totusi,mie imi plac si lumea intoarce capu dupa masina nu in sensu rau .deci..fiecare cu ce il doare .o sa iau alte benzi ..alt model care ma lasa sa maschez firele alea urate
  • Soso_sedan

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2009

  • Mesaj Privat
in fine, hai ca nu are rost sa imi bat capul ca faci parte din categoria "cocalari cu csenon in proiectoare", la care le-as arde retina de fiecare data cand ii vad, in fine, noapte buna
  • minimal.madness

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1993 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Smile) mi'a placut despre tine :> sunt tanar .. am 20 de ani imi place sa am ceva frumos pe masina ... si stai tu calm ca nu o sa folosesc proiectoarele alea in draci .. o zi 2 .. dupaia mi se ia de ele si nu le mai aprind decat cand am nevoie . nu mai critica tu aiurea.

IMI CER SCUZE CA AM DAT'O IN ALTCEVA DECAT : " Cum sa tunez un motor de 1600 de opel 1993 ? "
  • Soso_sedan

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2009

  • Mesaj Privat
si mie sincer, si ti-am zis toate astea intr-un sens bun, sincer ma enerveaza cand vad cate unu de pe contrasens ca vine cu proiectoarele aprinse, sau in spatele meu, mai ales daca are si xenon in ele....nu zic, ziua nu deranjeaza deloc, dar noaptea bat la ochi foarte tare si e vorba si de ceilalti participanti la trafic, nu doar de tine insuti, oricum, faza cu cocalari a fost o gluma sper sa nu te superi.
noapte buna
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
minimal.madness a scris:... la banii mei ... am ajuns la concluzia ca ... o vand si imi iau alta mai buna ....


Iar incepi Question (gluma...) parca ajunsesi odata la ideea corecta... Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR