Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • ikebana2012

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Salutare!
Acum cateva timp urcam pentru prima data pe un drum de tara cu nisip si pietris.
Am observat doua persoane cunoscute care urcau pe jos. M-am oprit sa le iau. Opelul meu nu a mai vrut sa plece de pe loc. Acceleram pana la 5-6000 rot/minut, dadeam sa plec si murea motorul fara ca masina sa se miste sau macar sa invarte rotile pe nisipul si pietrisul de pe drum. Am rugat persoanele sa coboare, si singur in masina am bagat in treapta I si am accelerat la diferite turatii apoi cand luam piciorul de pe ambreiaj scadea turatia pana la 1000 rot/min M-am deplasat cu chiu cu vai , ca melcul, cu pedala de acceleratia la fund si turatia 1000 pana in varful dealului.
Alte simptome - consum 8,5% majoritatea in afara orasului, acceleratia e greoaie, pleaca greu de pe loc in rampa si nu numai si pe asfalt, are nevoie de turatie de cel putin 3000 ca sa fie in apele ei. Cand masina e plina, pe drumuri de tara trebuie sa merg cu 4-5000 rot/min in treapta I, ca sa fiu sigur ca nu moare motorul, de a doua nici nu poate fi vorba.
Ce ar putea fi?
Multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR